№ 12 (120):

Для зняття Сумського міського голови не вистачило одного голоса

Актуалії

У Сумах 26 березня провалилася спроба  фракції БЮТ в міськраді відправити у відставку міського голову Геннадія Мінаєва.

Для ухвалення відповідного рішення не вистачило всього одного депутатського голосу (на засідання сесії не з’явився один депутат від НУНС). Після обнародування результатів голосування мер запропонував депутатам від БЮТ співпрацю, проте там цю пропозицію не прийняли і пообіцяли знов ініціювати відставку пана Мінаєва.


Ще до початку сесії депутати БЮТ (39 з 75 депутатів міськради) зажадали від Геннадія Мінаєва покинути президію і доручити подальше ведення сесії секретареві міськради, лідерові фракції БЮТ Петру Гученку. Своє місце в президії пан Мінаєв покинув спокійно. У свою чергу, зайнявши його місце, пан Гученко почав засідання з того, що зачитав проект рішення про недовіру мерові.

Голосування за ухвалу про відставку було таємним – рахункова комісія за абеткою видавала депутатам бюлетені для голосування, після чого вони усамітнювалися в кабінці, щоб зробити свій вибір. На підрахунок голосів пішло близько двох годин. І результати виявилися несподіваними для БЮТ і НСНУ (11 чоловік фракції). Згідно з протоколом підтримали відставку мера 49 депутатів, висловилися проти – 9.

Прихильникам зняття мера не вистачило одного голосу, оскільки згідно із законом відправити його у відставки можна лише двома третинами голосів депутатів. Тобто, проголосувати «за» повинні були 50 депутатів.

Геннадій Мінаєв назвав свою відставку «доленосною подією», що не відбулася, не тільки для себе, але й для міста, після чого відразу запропонував фракції БЮТ співпрацю. Він заявив, що готовий прийняти від БЮТ кандидатури своїх заступників та інших членів виконкому, щоб сформувати «ефективну команду». Проте до цього в БЮТ опинилися не готові.

– Ми побачили, що мера підтримує лише третина депутатів міськради. Так далі продовжуватися не може, і ми знову ставитимемо питання про відставку Мінаєва, – заявив депутат, заступник голови обласної організації БЮТ Дмитро Сіденко.

Інформація «ГУ»