№ 14 (122):

Автоматизуйте вирішення ваших проблем

Актуалії

На виконання розпорядження Кабміну ДПАУ затвердила наказ № 159 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість». Тому починаючи зі звітності за березень, яку потрібно подати не пізніше 20 квітня, платники ПДВ будуть здавати до податкової інспекції нову форму декларації.

Але найголовніша новація – поява додатку 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів». Заповнювати таку розшифровку зобов’язані всі без винятку платники зазначеного податку. Подавати додаток можна як в паперовому вигляді, так і в електронному, але в першому випадку це можливо зробити лише платникам податку з невеликою кількістю контрагентів. Інакше таке заповнення перетвориться на роботу, аналогічну переписуванню від руки енциклопедії.


Важко сказати, скільки часу забере робота зі складання додатку 5, тому краще не відкладайте її на останній момент, а ще краще завітайте до ДПІ в м. Суми і отримайте безплатно електронну програму ведення обліку розшифровки податкових зобов’язань та кредиту в розрізі контрагентів. Вона зекономить ваш час та дозволить суттєво зменшити паперообіг.