№ 17 (125):

Десять заповідей

Медицина і здоров’я Хоча людині генетично "гарантовано" сто двадцять років життя, проте насправді наш вік значно коротший. 

Японці в середньому живуть до 79 років, австралійці, греки, канадці і шведи – до 78, німці й американці – до 76. В українців, росіян і турків нитка Аріадни обривається значно швидше: вже після 67 років. У Нігерії і Сомалі і того раніше – приблизно в 47 років.

Міжнародна група лікарів, психологів і дієтологів розробила "десять заповідей", дотримуючи які ми зуміємо продовжити і зробити приємнішим наше земне існування.

1-а заповідь: не переїдайте! Замість звичних 2.500 калорій задовольняйтеся 1.500. Тим самим ви влаштуєте розвантаження своїм клітинам і підтримаєте їх активність. Клітини швидше оновлюються, і організм стає стійкішим до захворювань. Харчуйтеся урівноважено: їжте частіше, не багато, різноманітніше. Але і не дуже мало.

2-а заповідь: меню повинне відповідати вашому віку. У 30-річних жінок перші зморшки з’являться пізніше, якщо вони частіше будуть їсти печінку й горіхи. Людям старше за сорок років корисний бетакаротин.

Після 50 років кальцій тримає у формі кістки, а магній – серце. Чоловікам старше сорока необхідний селен, що міститься в сирі й нирках. Селен сприяє розрядці стресу. Після п’ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце і кровоносні судини.

3-а заповідь: спробуйте знайти відповідну для себе роботу! Робота сприяє моложавості, затверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на п’ять років старше. 

Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До їх числа відносяться професії диригента, філософа, художника і священика.

4-а заповідь: знайдіть собі пару в житті! Любов і ніжність є кращим засобом проти старіння. 

Під час статевого акту в організмі виробляється гормон ендорфін, який інакше називають гормоном щастя. Він сприяє зміцненню імунної системи.

5-а заповідь: майте на все власну точку зору. Людина, що усвідомлено живе, значно рідше впадає в депресію і буває пригніченою, ніж та, що лише пасивно пливе за течією.

6-а заповідь: рухайтеся! Навіть вісім хвилин щоденних занять фізичними вправами продовжують життя. В процесі руху вивільняються гормони росту, вироблення яких особливо скорочується після тридцяти років.

7-а заповідь: спіть в прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що нормальний обмін речовин в організмі залежать також і від температури навколишнього середовища.

8-а заповідь: час від часу балуйте себе! Іноді всупереч усіляким рекомендаціям щодо здорового способу життя дозволяйте собі ласий шматочок смаженого м’яса або торту. А якщо вам дуже сподобалося нове плаття або сумка, не слід тут же думати про економію.

9-а заповідь: не слід постійно пригнічувати в собі гнів! Той, хто постійно корить лише самого себе, замість того щоб розповісти, що його засмучує, а часом навіть і посперечатися, обмінятися думкою з тими, що оточують, більше схильний до різних захворювань, у тому числі і злоякісних пухлин. 

10-а заповідь: тренуйте головний мозок! Час від часу розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що вимагають розумової діяльності, вивчайте іноземні мови (просто для себе).

Нескладні арифметичні розрахунки старайтеся провести в умі, а не тільки на калькуляторі. Примушуючи працювати мозок, ми уповільнюємо процес вікової деградації розумових здібностей, чим одночасно активізуємо роботу серця, системи кровообігу і обмін речовин.