№ 18 (126):

Молокопереробники наживалися на приватних господарствах

Актуалії

Сумське обласне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало на 77 тисяч гривень шість молокопереробних підприємств за антиконкурентні узгоджені дії. Зокрема, ВАТ «Вімм-Білль-Данн Україна», ДП «Аромат», ПП «Рось», ТОВ «МалКА-транс», ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат» та ЗАТ «Гадячсир».

Як встановили фахівці Комітету, зазначені підприємства, починаючи з кінця 2007 року, одночасно знижували ціни на закупівлю коров’ячого незбираного молока в населення Сумської області. Так, зниження цін поступово відбувалося з 2 грн. до 1,8-1,6-1,3 грн. за літр.


При цьому, ціни на закупівлю підприємствами молока від сільських господарств області залишалися стабільними. Крім того, зниження цін на закупівлю молока в населення супроводжувалося підвищенням цін на готову молочну продукцію підприємств.

За висновками розслідування, чинити такі дії підприємствам дозволяла значна сукупна ринкова частка та відсутність жорсткої конкуренції з боку інших молокопереробників області. Підприємства не надали підтвердження обґрунтованості своїх дій.

– Чергову спробу молокопереробних підприємств заробити надприбутки за рахунок селян припинено, – зазначив, коментуючи ситуацію, Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв. – Відтак порушників зобов’язано негайно встановити економічно обґрунтовані ціни на закупівлю молока в населення, що і проконтролює наше регіональне відділення.

Згідно з рішенням Відділення, штрафи склали по 12 тис. грн. для кожного з п’яти підприємств, які визнали порушення, та 17 тис. грн. – для ЗАТ «Гадячсир».