№ 19 (127):

Викрито молодого вбивцю

Актуалії

Ця трагедія трапилася у Глухові 1 квітня цього року. Звістку про страшну знахідку мертвої дівчини у Глухівський міськрайвідділ міліції приніс перехожий, який вранці поспішав до роботи.

Прибувши на місце пригоди – у районі авто гаражів, – співробітники оперативно-слідчої групи побачили понівечене тіло молодої дівчини.


Особу загиблої встановили швидко. Нею виявилася 17-річна Людмила Ш., яка навчалася в одному з місцевих СПТУ та підробляла офіціанткою у молодіжному дискоклубі. Але для того, аби знайти нелюда, який позбавив життя молоду дівчину, правоохоронцям знадобилося майже тридцять п’ять діб невпинної напруженої роботи. До розшуку злочинця були залучені співробітники карного розшуку області, слідчого управління,  кваліфіковані експерти, весь особовий склад Глухівського міськрайвідділу міліції. Правоохоронці опитали майже півтисячі місцевих жителів. У ході проведення оперативних заходів було встановлено, що у загиблої дівчини була доволі нелегка, але, на жаль, типова для нашого часу доля. Її мати, 1969 року народження, взагалі не займалася вихованням своїх доньок, пиячила, змінювала співмешканців. Останній вітчим поводився з дівчатами брутально, приставав до старшої сестри, забирав гроші. І тоді Людмила власноруч подала до суду документи про позбавлення рідної матері її прав на виховання дітей. А поки суд вирішував питання, Людмила пішла від рідної матері. Зняла у Глухові невеличку квартирку та, аби мати змогу продовжувати навчання, влаштувалася підробляти у нічну зміну офіціанткою молодіжного кафе.

Як розповів перший заступник начальника УМВС в Сумській області  Микола Устименко, в ході розслідування вдалося встановити особу підозрюваного. Ним виявився 18-річний студент Глухівського педагогічно університету. Затриманий пояснює, що в той роковий вечір він вперше побачив Людмилу та вирішив провести її додому. Але дорогою несподівано виникла сварка, яка закінчилася трагедією. Наразі підозрюваний не може навіть достеменно згадати, що було причиною сварки. Єдине, що пам’ятає – того вечора був добре напідпитку.

Затримання юнака провели у Спадщанському лісі. Саме туди він виїхав у складі патріотичного клубу, в якому займався вже декілька років поспіль. Підозрюваний своєї провини не заперечує. Але й достеменно не пояснює, що ж було справжньою причиною трагедії. Між тим, знаряддям вбивства став камінь вагою у 16 кілограмів, який юнак опустив на голову дівчини.Порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 115 КК України. Наразі по справі триває подальше слідство.

Галина Кожедубова СЗГ УМВСУ в Сумській області