№ 21 (129):

Селективні гербіциди

Актуалії

Це - гербіциди, які можна застосовувати по вегетуючих культурних рослинах. Для городників серйозною проблемою є злакові бур’яни, особливо – пирій повзучий, який розмножується як через насіння, так і через розростання кореневої системи.


На жаль, не завжди є змога обробити культури гербіцидами суцільної дії ще до посадки чи сівби, тому що головною умовою для успішної боротьби з бур’янами є час. Адже препарат, потрапляючи на листя бур’янів, проникає в середину листка і пошкоджує точку росту. Відтак для повної загибелі бур’яну потрібно від 8 до 20 днів залежно від погодних умов. Якраз у цей період не можна проводити жодних польових робіт.

Інша справа – із селективними гербіцидами. У боротьбі зі злаковими бур’янами на ділянці, де зростає морква, капуста, суниці, картопля, буряк та інші культури добре підходять препарати «Оберіг», «Фюзілад-форте», «Норвел», але ними ні в якому разі не можна обробляти кукурудзу.  Лише гербіцид «Тітус» у парі з прилипачем «Тренд» добре підходять для боротьби з пирієм і однорічними злаковими та деякими широколистими бур’янами на посівах кукурудзи й картоплі.

На буряках проти широколистих та деяких злакових бур’янів ефективно застосовувати «Бетинал-Екперт». 

Обприскування селективними гербіцидами проводять уранці або ввечері. Їхнє подальше всотування гарантується протягом двох годин. Якщо дощ пішов раніше, обробіток повторити.