№ 21 (129):

Черги за закордонними паспортами зникнуть?

Актуалії

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко 19 травня цього року під час презентації загальнодержавного центру оформлення та видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон, який розпочав свою роботу в столиці, на вулиці Саксаганського,4. Тут зможуть оформити документи ті, хто з якихось причин не в змозі зробити це за місцем свого проживання. Центр обслуговуватиме громадян з усієї України.


За ініціативи міністра внутрішніх справ було внесено відповідні зміни в законодавство, що дало змогу створити дану структуру. «Радує те, що добробут громадян зростає, і відповідно, кількість бажаючих виїхати за кордон теж. Втім, бюджет, який готував попередній уряд, не врахував потреби на виготовлення більшої  кількості паспортів», - зазначив Юрій Луценко. Однак не зважаючи на це, все ж вдалося вирішити питання щодо поліпшення обслуговування населення з паспортних питань. На сьогодні черга є суто технічною, в  Києві близько 3-х тисяч громадян подали заяви та очікують паспортів, по Україні ця цифра трохи вища за 20 тисяч.

«Ми сьогодні домовилися ліквідувати цю чергу за три тижні і далі тримати її  в робочому стані не більше, аніж той термін, який громадянин вибере: три, десять або тридцять днів в залежності від того, як швидко людина потребує документ, - зазначив міністр. – Звичайно, нам ще належить зробити більше точок для підготовки паспортної інформації, комп‘ютеризувати віддалені центри, однак ми  бачимо, що сьогодні курс за автоматизацію і систему прискорення видачі паспорта діє»

Як повідомив Юрій Луценко, за місяць планується відкриття подібного центру на вул. Богдана Хмельницького, який обслуговуватиме жителів Києва та області, а до кінця року в столиці з‘явиться ще один подібний заклад. Завдяки новому сучасному обладнанню вдасться значно скоротити процес оформлення документів. Центр буде працювати на загальних підставах, визначених для вузлів ДІС, і для уникнення випадків видачі закордонних паспортів громадянам, які мають тимчасові обмеження у виїзді за кордон, буде забезпечуватися його взаємодія з територіальними органами внутрішніх справ та Державною податковою адміністрацією України. На оформлення одного пакету документів фахівці центру витрачатимуть 5-7 хвилин. Передбачається, що щодня в центрі зможуть прийняти близько 200 громадян.

Строки виготовлення та видачі закордонних паспортів не перевищуватимуть встановлений законодавством місячний термін, а у термінових випадках, перерахованих у статті 5 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, не більше визначених 3-х робочих днів.

МВС не відмовляється від своєї позиції забезпечити можливість громадянам при бажанні отримувати закордонний паспорт протягом одного робочого дня і продовжує проводити у цьому напрямку організаційну роботу, але остаточне вирішення цього питання набуде завершеності після внесення законодавчих змін та врегулювання ряду технічних проблем. 

Розміри платних послуг Центру визначені відповідно до постанови Уряду від 4 червня 2007 року № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ” та спільного наказу МВС, Мінфіну та Мінекономіки від 05.10.2007 № 369/1105/336 „Про затвердження розмірів плати за надання послуг органами і підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Порядку їх справляння”, який зареєстрований у Мін’юсті 31.10.2007 за № 1235/14502.
    
Як приклад, за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів сплачуються послуги в розмірі 10,28 грн., протягом 10 днів – 158,38грн., протягом 3 днів – 314,55грн.. Ці послуги та їх розмір однакові для будь-якого територіального органу Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.

Крім того, згідно зі статтею 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” за видачу закордонного паспорта громадянами сплачується державне мито в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн., при достроковому оформленні паспорта (до 10 робочих днів) - 340 грн.

Тож повністю оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон обійдеться бажаючим це зробити у термін до трьох робочих днів у 680 грн.75 коп (держмито-340,00 грн., послуги ДІТ МВС України -26 грн. 20 коп., послуги ДДГІРФО МВС України 314 грн.55 коп.), Тим, хто бажає оформити закордонний паспорт у термін до 10 днів, доведеться сплатити 524 грн, 58 коп,  документ, який виготовлятиметься у місячний термін, обійдеться власнику значно дешевше – 193 грн. 38 коп.

Сьогодні один документ міністр вручив особисто. Мільйонний паспорт громадянина України для виїзду за кордон з рук Юрія Луценка отримала спортсменка Вікторія Любухіна.

ДЗГ та МД МВС України