№ 22 (130):

Податкова інформує: на кого чекає перевірка?

Перша шпальта

ДПА України затвердила нові Методичні рекомендації щодо складання плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб’єктів господарювання. Однією із головних підстав для включення платників податків до планів-графіків проведення перевірок податковими органами названо недосягнення платником податків середнього рівня податкової віддачі по галузі.


Податкова віддача – це так зване податкове навантаження з податку на прибуток, яке визначається за формулою: сума нарахованого податку на прибуток/суму скоригованого валового доходу х 100 %. Для прикладу, середньогалузевий рівень податкової віддачі за підсумками декларування податку на прибуток за І квартал 2008 р. по Україні для сільського господарства – 0,52 %; роздрібної торгівлі – 0,75 %;  видобування нафти – 4,74 %; металургії – 2,30 %; транспорту – 2,69 %; готельного та ресторанного бізнесу – 1,90 %. А тепер для аналізу візьмемо Суми. Маємо податкове навантеження в сільському господарстві – 0,71 %; роздрібній торгівлі – 0,58 %;  металургії – 0,31 %; транспорті – 0,87 %; готельному та ресторанному бізнесі – 0,37 %.  Відразу видно ті галузі, підприємства яких недотягують навіть до середнього рівня. Вони ж і будуть включені до плану-графіку перевірок.

В обласному ж центрі Сумщини по податку на прибуток досягнуто податкової віддачі 1%. Відслідковується позитивна динаміка щоквартального зниження збиткових підприємств, за І квартал 2008 року – 21 СПД, що становить 0,9 % від зареєстрованих.
Крім того, підставою для включення тих чи інших платників податків до плану-графіка можуть бути подання інших структурних підрозділів інспекції, у яких в обов’язковому порядку чітко зазначаються підстави щодо необхідності проведення такої перевірки із зазначенням наявних фактів порушення податкового законодавства, схем мінімізації та ухилення від оподаткування, що використовувались таким платником податків, та можливих втрат бюджету внаслідок несплати податків.