№ 23 (131):

Гаряча лінія від податкової

Актуалії

Не в новину для Державної податкової інспекції в м. Суми проводити такий захід як «гаряча» лінія. Так і 10 червня 2008 р. на проводі чекав «гарячих» запитань виконуючий обов’язки начальника ДПІ в м. Суми Олександр Ткаченко. Ось деякі з них.


– Який порядок заповнення Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ) платниками податку, що мають у своєму складі філії, яким делеговано право виписки податкових накладних та право ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних?

– Порядок заповнення та подання податкової декларації з ПДВ та додатків до неї, в т. ч. й «Розшифровки» не має відмінностей від звичайного. Для платників податку, у складі яких є філії, у «Розшифровках» відображаються узагальнені операції щодо контрагентів-платників податку, незалежно від кількості філій, з якими такі операції проводилися.  

Полегшити ведення вищеазаного податкового обліку з ПДВ допоможе електронна програма, яку ви зможете отримати в нашій інспекції безкоштовно. З її ж допомогою можливо, не виходячи з офісу, подавати податкову звітність засобами телекомунікаційного зв’язку, що гарантує автоматичну перевірку на наявність арифметичних помилок і описок.

– Чи є у підприємства можливість подати заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ? 

– Анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою платника податків здійснюється за його заявою. Отже, платник податку на додану вартість має можливість використати право добровільного зняття з реєстрації платника податку на додану вартість при дотриманні вимог Закону України «Про податок на додану вартість» (платник, зареєстрований більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні 12 календарних місяців обсяг оподатковуваних операцій, менший за 300000 грн.).

Звертаю увагу: у разі анулювання реєстрації платника ПДВ такий платник позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але зобов’язаний здійснити погашення суми податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку. Крім того, у разі якщо на день анулювання реєстрації на обліку перебувають товарні залишки, стосовно яких було нараховано податковий кредит, то ви повинні збільшити суму податкових зобов’язань.

– Що чекає на податок на додану вартість у разі прийняття Податкового кодексу? 

– Функціонування цього обов’язкового платежу викликає багато нарікань і залишається одним із інструментів тіньового збагачення окремих СПД. У Верховній Раді України зареєстровано три проекти Податкового кодексу. Останній передбачає запровадження принципово нового ПДВ односторонньої дії – сплачуватиметься один раз виключно на кінцевій стадії споживання, а не кожним окремим суб’єктом. За рахунок скасування бюджетного відшкодування планується зниження ставки оподаткування.