№ 23 (131):

Аварійний бум на тлі студентського "автошоу"

Актуалії

Початок цьогорічного літа на автошляхах області відзначився сплеском автоаварій. Трапилося 82 дорожньо-транспортні пригоди, в яких троє людей загинуло та 37 – травмовано. В Сумах за цей час зафіксована 51 автоаварія, в якій одна людина загинула та 16 – травмовано.

Окрім того, вночі, 9 червня, водій легковика «Москвич» влаштував перегони вулицями Сум із співробітниками Державтоінспекції. Для того аби затримати порушника, були задіяні всі наряди дорожньо-патрульної служби ДАІ, які чергували в місті. Близько опівночі по вул. Охтирська згаданий автомобіль не зупинився на вимогу співробітників ДАІ. Через технічну несправність службового авто правоохоронці не змогли розпочати переслідування втікачів. На допомогу даїшникам прийшов водій однієї із служб таксі. Каналами радіозв’язку був орієнтований інший наряд дорожньо-патрульної служби, який ніс службу по вул. Чапаєва. Помітивши зазначеного «Москвича», міліціонери перекрили проїзну частину патрульним автомобілем з увімкненими проблисковими маячками червоного та синього кольору та звуковою сигналізацією. Але втікачів це не зупинило: вони продовжили втечу.З метою попередження аварійних ситуацій та рятуючи безпеку життя та здоров’я інших учасників руху, співробітникам ДАІ довелося вдатися  до крайніх заходів. Було зроблено два постріли: один – попереджувальний у повітря, інший – по колесах транспорту. Проте й використання зброї не зупинило порушників. Через деякий час інспекторам ДПС вдалося затримати втікача на вулиці 20 років Перемоги. В салоні «Москвича», окрім водія, був ще один юнак та двоє молодих дівчат. Усі вони виявилися студентами сумських ВУЗів.

Сам горе-водій говорить, що їхав 50 км/год; що не бачив, що його зупиняли співробітники ДАІ; що пострілів не чув. Проте, зізнався, що протягом дня пив пиво і не тільки пиво. Тим часом, дівчата-попутниці сказали, що вони їхали з великою швидкістю і їм було страшно.

Автомобіль «Москвич» від таких перегонів дістав значні пошкодження. З’ясовуються усі обставини тієї ночі.

До речі, від початку літа співробітниками ДАІ припинено понад 5 тисяч порушень ПДР, з них майже 200 – за керування у нетверезому стані.

Олена Чижик, інспектор СЗГ УДАІ