№ 23 (131):

Увага сконцентрована на туроператорах

Актуалії

Для підприємців, що надають послуги у сфері туристичного бізнесу, літній сезон – пора «врожаю». Адже в літні місяці обсяги надходжень грошей від продажу туристичних путівок різко зростають. Причому фахівці органів податкової служби переконані, що в перспективі розвиток туризму сприятиме істотному наповненню казни.

Протягом 2008 року працівники ДПІ в м. Суми проводили уточнення інформації щодо розташування суб’єктів господарської діяльності для подальшого аналізу їхньої роботи. Так, встановлено, що в обласному центрі Сумщини туристичним бізнесом займаються 22 фізичні особи та 79 юридичних. 


На представниках бізнесу, які входять до категорії особливої уваги, а суб’єкти господарської діяльності (СГД), які надають послуги в сфері туристичних послуг, такими і є, податківці загострюють свою увагу. Працівники управління оподаткування фізичних осіб провели протягом поточного року п’ять обстежень таких СГД, за результатами яких виявили два факти необлікованої найманої праці. Після перевірок працівники туроператорів отримали належну їм заробітну плату, а бюджет – податки. У свою чергу управління аудиту юридичних осіб провело дві перевірки, в результаті яких бюджет додатково отримав 1,02 тис. грн. Але є і позитивні моменти. Порівняно з минулим 2007 роком у зазначених суб’єктів господарювання податкове навантаження з податку на прибуток підприємств у Сумах підвищилося з 0,65 % до 0,77 %. І перевищує середньостатистичне (0,69 %) по Україні.