№ 30 (138):

"Репресії" ДАІ врятували тисячі людей

Перша шпальта

Цього року кількість потерпілих в автопригодах осіб зменшилося на 5 тисяч 185 осіб, у тому числі збережено життя 612 осіб.

Ці відомості підтверджені відповідними актами звірки з медичними закладами. Такі результати досягнуті за рахунок підвищення ефективності роботи з нагляду за дорожнім рухом та покращення взаємодії з судовими органами. Питома вага прийнятих судами рішень про позбавлення права керування зросла у 2,5 рази, а виконання цих рішень – у 5,3 рази.

Вилучено за рішеннями суду майже 100 тисяч водійських посвідчень, в той час як за весь 2007 рік – 28 тисяч.


Ці та інші дані були оприлюднені 12 липня цього року на заходах в Департаменті ДАІ за участю Міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. Зокрема, Міністр наголосив на першочергових завданнях, які стоять перед особовим складом працівників Державтоінспекції. По-перше, це збільшення кількості працівників, що будуть обслуговувати дороги країни. З огляду на це, Міністерством прийняло рішення щодо доукомплектування підрозділів Державтоінспекції працівниками інших підрозділів органів внутрішніх справ. «Наприклад в наряди дорожньо – патрульної службу ДАІ будуть задіяні працівники спецпідрозділу «Беркут» або внут-рішніх військ с тим, щоб зробити пости більше потужнішими, а аварійність на дорогах – мінімальною», – підкреслив Юрій Віталійович. Департаментом ДАІ організовано проведення комплексу заходів щодо здійснення гласного та негласного контролю за несенням служби інспекторами дорожньо-патрульної служби ДАІ. Особливу увагу приділяється виявленню випадків хабарництва, здирництва, поборів, грубого нетактовного відношення до учасників дорожнього руху, інших грубих порушень дисципліни з боку працівників Державтоінспекції.

Саме тому, це і є другим завдання, яке ставиться керівництвом Міністерства. В кожній області співробітниками служби внутрішньої безпеки ОВС буде контролюватися ситуація на дорогах, аби не було вимагань, хабарництва, здирництва, зловживань службовим становищем з боку працівників нарядів ДПС ДАІ.

– Ми будемо забезпечувати не тільки безпеку громадян, а і їхню безпеку від імовірного хабарництва на дорогах держави. Це завдання на два місяці. Цінна питання цього літнього сезону – 2 тисячі загиблих на дорогах країни щорічно. Ми повинні зробити все, аби цю цифру мімінізувати та не оббирати незаконними поборами на дорогах країни наших громадян, – підкреслив Міністр.