№ 31 (139):

Полуниця

Актуалії

Ця популярна серед дорослих і дітей ягода, на перший погляд – невибаглива. Але насправді, для того аби її було на столі в достатку, потрібно чимало праці.

Зараз настав час для розсаджування кущиів суниці на нових ділянках. Нижче подаємо деякі поради з тим, аби наступного року новозасаджені ділянки порадували своїх господарів гарним урожаєм.По-перше, для розсадки вибирають молоді, здорові рослини з гарною кореневою системою.

По-друге, обов’язково потрібно замочити корені перед посадкою на дві години в одному з препаратів системної дії ("Конфідор-максі", "Актара", "Антижук") – одну пачку препарату розчинити в 1 літрі води. Замочування проводиться для того аби до кінця поточного року молоді корені не ушкодила личинка хруща, яка останнім часом добряче дошкуляє городникам. У ямки для посадки крім органічного добрива, бажано покласти і хімічне добриво, яке сприятиме збалансованому живленню рослини, а також відлякуватиме личинку хруща. Для цього добре підійдуть нітроамофоска, "Гармонія", "Кеміра". Для кращого приживлення після посадки під рослини можна підлити "Корневін" або "Гумат".

Щоб не росли бур’яни, міжряддя бажано застлати чорним агроволокном, яке пропускає вологу, але не пропускає світла.
  
Навесні рослини потрібно буде до цвітіння обробити проти захворювань "Хорусом", а від личинки хруща полити під корінь "Конфідором" або "Актарою".

"Громадянин України"