№ 32 (140):

Ягідники

Актуалії

Від наших читачів надходять запитання, чи треба зараз проводити якусь обробку проти захворювань на ягідниках, тобто – ягідних кущах.

Цього року при високій вологості повітря на всіх молодих пагонах рослин було дуже багато попелиці, і садівники дуже часто плутали наслідки ушкодження попелицею із захворюваннями, що проявляються на листі: воно червоніло і середина листової пластинки підіймалась догори.Отже, зараз треба на ягідниках провести такі роботи.

1. Викинути старі кущі (на них відсихають кінцівки гілок). На них можуть знаходитись шкідники, та й гарного врожаю ці кущі вже вам не принесуть.

2. Провести підкормку кущів, але треба звести до мінімуму підкормку азотом, який знижує здатність рослин до зимівлі, тобто – їхню морозостійкість. Зараз ягідники потребують фосфор, калій і мікроелементи.

3. Також варто поборотись з бур’янами. У тому разі, якщо вони – злакові, то обробити препаратом "Фюзілад-форте", не боячись потрапити на рослину. Якщо ж бур’ян широколистий, то можна обробити препаратами "Гліфосатин", "Ураган", але при цьому робочий розчин препаратів у жодному разі не повинен потрапляти на кущ смородини, агрусу тощо.

Обробку проти шкідників і хвороб радимо провести пізніше – коли опаде листя і рослини будуть у стані спокою. Проти шкідників у цьому разі підійде препарат "30В", а проти хвороб – трипроцентна "Бордоська суміш".