№ 32 (140):

Пільговий режим не для всіх

Актуалії

Сільське господарство – це галузь, яка є життєво важливою для України,  а тому потребує підтримки та розвитку. Така підтримка здійснюється різними шляхами, одним з яких є встановлення спеціальних режимів оподаткування, у тому числі податку на додану вартість. Так для суб’єктів господарювання сільськогосподарської галузі України передбачено пільговий режим оподаткування ПДВ.До 1 січня року, наступного за роком, в якому Верховна Рада України ратифікує протокол про приєднання України до СОТ, за нульовою ставкою оподатковуються операції з поставки переробним підприємствам молока та м’яса у живій вазі сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання.

Але потрібно знати, що пільговий режим оподаткування з ПДВ поширюється виключно на переробні підприємства всіх форм власності, які мають власні переробні потужності, і не поширюється  на операції з реалізації молока, молочної продукції, м’яса та    

м’ясопродуктів, виготовлених переробними підприємствами з  імпортованої сировини та із сировини, закупленої не в живій вазі і   не власного виробництва сільськогосподарського товаровиробника, з поставки імпортованої сировини, з поставки молока і м’яса в живій вазі посередниками та переробки сировини на давальницьких умовах, повідомляє прес-служба ДПІ у м. Суми.