№ 33 (141):

Картопляні жнива

Актуалії

Подекуди в нашому регіоні почали вже збирати врожай, а за тиждень-два масово почнуть вибирати картоплю.

Щедрий урожай зберуть городники, які доклали чимало зусиль упродовж догляду за цією культурою. Тим часом, до нас надходить багато запитань, чому на ділянках, на яких була проведена вчасно обробка проти шкідників і хвороб, проводилися підкормки, вчасно виполювалися бур’яни і обгорталися кущі, збирається посередній урожай картоплі.У такому разі проблема криється практично в одному – у насіннєвому матеріалі. Відбирати посадкову картоплю потрібно не навесні, а восени і винятково на ділянці, де проводиться збирання врожаю. У цьому разі насіннєвий матеріал вибирається вагою бульби у 90-120 грам, із здорових кущів, які виділяються на ділянці здоровим бадиллям, без ознак захворювання і з великою кількістю бульб під кущем.

Потім, переправивши відібраний матеріал з ділянки додому, картоплю для посіву викладають невеликим шаром для озеленення, щоби бульби краще підготувати до зберігання. Але в жодному разі вони не повинні лежати під прямими сонячними променями і дощем.

Через місяць можна буде зібрати посадкову картоплю по сортах у сітчасті мішки, в яких бульби краще зберігаються, і помістити у погріб до весни.

Тільки в такому випадку можна буде розраховувати на гарний урожай картоплі наступного року.