№ 33 (141):

Тимошенко визнали найвпливовішою в Україні

Актуалії

Журнал "Кореспондент" склав рейтинг 100 найвпливовіших українців. Перше місце, за версією журналістів видання, посіла нинішній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Тимошенко вперше за шість років існування рейтингу піднялася на його верхній щабель.


«Ця невтомна жінка розширила свою присутність в парламенті і змусила президента повернути їй крісло глави уряду. Саме у її руках, а не президента, що втратив популярність, сьогодні зосереджені найдієвіші механізми впливу на країну», – відзначає «Кореспондент».

Друге місце посів бізнесмен, депутат і мільярдер Рінат Ахметов. Його положення в рейтингу журнал пояснює так: «Не формальний, а реальний лідер найкрупнішої політичної партії країни і власник найбільшого бізнесу в Європі, Рінат Ахметов, орудує трьома найдієвішими інструментами впливу – грошима, великими грошима і дуже великими грошима. У червні 2008-го, за підрахунками Dragon Capital, Ахметов став найбагатшим європейцем, сколотивши капітал в 31,1 мільярда доларів».

Це вже шостий рейтинг ста найвпливовіших людей України, опублікований «Кореспондентом». У 2003-му і 2004 роках список очолював Леонід Кучма, в 2005-му – Віктор Ющенко, в 2006-му – Рінат Ахметов, а минулого року – його колега по партії Віктор Янукович.

Половина, або 52 учасники списку ТОП-100 – представники виконавчої, законодавчої і муніципальної влади. 

29 українських мультимільйонерів з числа 50 найбагатших українців увійшли до нинішнього рейтингу впливу. Сумарний капітал цих підприємців – 87 мільярдів, що більш ніж удвічі перевищує бюджет України.