№ 34 (142):

Нечисте обличчя Сум

Перша шпальта

На колегії державної санепідслужби області 27 серпня розглянули стан санітарної очистки в населених пунктах області. Найбільше нарікань – на обласний центр. Його стан визнали незадовільним, вказавши міському санітарному лікарю на стихійну торгівлю на вулицях міста, необлаштовані майданчики для сміття, відсутність звалища для будівельного сміття тощо. Тому у планах обласної влади – спільно з журналістами об’їхати міста і райони області, які засмічені через безгосподарність місцевого керівництва.

За інформацією головного санітарного лікаря області В’ячеслава Псарьова, на Сумщині нагальним є вирішення на науково-технічній основі системи збору, транспортування та утилізації побутового сміття і відходів з населених пунктів. На сьогодні в області відсутні спеціалізовані підприємства по переробці та утилізації побутового сміття. Щороку на 3-5 % збільшується кількість побутових відходів на особу особу. У 2007 році в населених пунктах області накопичилось 868 тис. куб.м твердих побутових відходів, з них 533 тис. кубів (61%) – в обласному центрі.


Для збору твердих побутових відходів в містах області обладнано 1245 майданчиків, в населених пунктах сільської місцевості – 343 майданчика, з них тільки 50% мають тверде покриття. Недостатньою є забезпеченість контейнерами для збору побутових відходів (в містах 1105 штук, в сільській місцевості – 481). У містах наявні лише 75% сміттєвозів від потреби, а в сільській місцевості – 19,1%, що затримує своєчасний вивіз побутових відходів та сприяє розповсюдженню гризунів, мух та бродячих собак і котів.

На 189 санітарних полігонах відсутні механізовані мийки сміттєвозів та контейнерів, а також пункти водопостачання. Тільки на одиницях санітарних полігонів функціонує стаціонарне електрозабезпечення, відсутні механізми для подрібнення і пресування відходів, що могло б зменшити об’єм відходів задля економного використання земельних ресурсів області. 139 санітарних полігонів в області працюють без будь-яких правил, як звалища.

Фахівцями санепідслужби області за порушення санітарного законодавства в частині санітарної очистки протягом 6 місяців 2008 року накладено 323 штрафи, тимчасово призупинена експлуатація 19 об’єктів, які займаються відходами, повідомляє прес-служба Сумської ОДА.