№ 36 (144):

Тисячу від "Ощадбанка" одержать ще 1,8 мільойна людей

Актуалії

Минулого тижня Мінфін перерахував "Ощадбанку" 70 млн. грн. на виплату компенсацій заощаджень, що згоріли в "Ощадбанку СРСР" для тих, хто не дочекався повернення державою грошей, і помер в 2005-2007 роках. 50 млн. грн. будуть розподілені традиційними порціями по 1 тис. грн. На цей раз кошти виплачуватимуть не доларами, як взимку і весною, бо з тих пір на готівковому ринку ця валюта знецінилася з 5,02 до 4,6 грн. за $1.

"До початку березня до реєстру було внесено 6 млн. чоловік. Зараз гроші отримуватимуть ті, хто потрапили в реєстр у березні. Всього там близько 11 млн. чоловік", - повідомили в "Ощадбанку", при цьому пояснивши, що робота із внесення вкладників в єдиний реєстр не припинялася з березня, коли закінчилися 6 млрд. грн. на виплати. Офіційно, документи приймалися кожну п’ятницю. Проте де-факто операціоністи приймали їх в будь-який день, щоб не завантажувати себе в п’ятницю.


Спочатку в держбюджеті були зафіксовані виплати по внесках в "Ощадбанку" на 20 млрд. грн. З них лише 6 млрд. було закладено в грошовій формі. Ще 2 млрд. грн. планувалося перерахувати постачальникам тепла, води, газу, вугілля і жекам, щоб закрити борги по комунальних платежах, що виникли до початку цього року. Решта суми залежала від приватизації: якщо буде продано хоч щось, гроші пішли б населенню. Очевидно, взаємозаліків на 2 млрд. грн. вже не буде. Тому Мінфін вирішив направити 1,8 млрд. грн. живими грошима на виплати. Доля решти грошей і ще 3,2 млн. чоловік залишається під питанням. Із запланованих 8,6 млрд. грн. фактично приватизація за підсумками липня принесла тільки 355,4 млн. грн, передає finance.ua.