№ 40 (148):

У Сумах з першого листопада розпочалася реєстрація скутерів

Перша шпальта

На сьогодні у державі не врегульоване питання щодо реєстрації мопедів, моторолерів, скутерів з об’ємом двигуна, що не перевищує 50 куб. см. Тим часом, у кількох областях, а саме Черкаській, Вінницькій та Кіровоградській рішення щодо їх реєстрації прийнято місцевими органами влади.

За 9 місяців 2008 року на території Сумської області скоєно 2565 дорожньо-транспортних пригод, із яких 856 автопригод – з потерпілими. У зазначених автопригодах 101 учасників дорожнього руху загинули і 1106 осіб травмовано.


Головними категоріями учасників дорожнього руху, що вчинили ДТП з травмованими і загиблими, є водії моторолерів, мопедів і велосипедів. Так, за їхньої участі на території області зареєстровано 218 пригод з постраждалими, у яких 13 осіб загинуло та 255 травмовано.

Також мають місце випадки керування мопедами, моторолерами і скутерами неповнолітніми особами, які не досягли встановленого віку без будь-яких документів. Ними скоєно 64 пригод з постраждалими, у яких три особи загинуло та 85 травмовано.

Отже, з вини водіїв мопедів, моторолерів та скутерів скоєно 25,4% ДТП від усіх ДТП з травмованими.

Крім того, відсутність у травмованого чи загиблого документа з інформацією (прізвище, ім’я, по-батькові, рік народження, група крові, місце проживання) не дає змоги встановити його особу та повідомити про подію рідних та близьких. Є непоодинокі факти скоєння злочинів водіями перерахованих ТЗ (зникнення з місця ДТП з загиблими або травмованими), а через відсутність документів ускладнюється їхній розшук.

Відповідно до вимог ст. 34 Закону України "Про дорожній рух", п.6.1 Правил дорожнього руху України управлінням ДАІ УМВС у вересні 2008 р. підготовлено пакет документів про порядок видачі облікових карток водіям мопедів, моторолерів, скутерів з об’ємом двигуна, що не перевищує 50 куб. см., який направлено до Сумського міського голови про прийняття рішення щодо їхньої реєстрації на території м. Суми.

Перщого жовтня 2008 р. було проведено засідання сесії Сумської міської ради, на якій було прийнято рішення щодо реєстрації мопедів, моторолерів, скутерів з об’ємом двигуна, що не перевищує 50 куб.см. Відтак з 1 листопада 2008 року запроваджена реєстрація зазначених транспортних засобів по місту Суми.