№ 42 (150):

Промінвестбанк продають

Новини

До кінця цього тижня має відбутися підписання угоди про купівлю Промінвестбанку (ПІБ) співвласником банку "Дельта" Миколою Лагуном, який, за ствердженнями близьких до операції джерел, діє на користь Віктора Пінчука і Дмитра Фірташа, пише "Коммерсант-Україна".

Тимчасовий адміністратор ПІБ Володимир Кротюк не допускає до оцінки установи консультанта з його продажу, інвесткомпанію Dragon Capital, і має намір самостійно закрити операцію в найкоротші терміни, щоб понизити фінансову напруженість у країні. Експерти не виключають, що кошти від продажу ПІБ може забрати Нацбанк у рахунок погашення рефінансування на $1 млрд.

На останній зустрічі з журналістами у вівторок Віктор Ющенко повідомив, що попросив Володимира Стельмаха через декілька днів надати чітке рішення майбутньому ПІБ, яке повинен підготувати його тимчасовий адміністратор Володимир Кротюк.


Микола Лагун відмовився коментувати можливі відносини з Дмитром Фірташем і Віктором Пінчуком, сказавши, що продовжує переговори щодо купівлі ПІБ.

У відділі комунікацій Group DF Дмитра Фірташа зауважили, що "не мають у своєму розпорядженні такої інформації". Володимир Стельмах заявив, що вперше чує прізвища таких покупців, оскільки передав право на ведення переговорів тимчасовому адміністраторові, зазначивши, що в тендері на купівлю ПІБ "виграє той, хто дасть серйозніші гроші. А Лагуна до мене приводив за руку Володимир Матвієнко". Володимир Кротюк підтвердив можливість підписання операції 23 жовтня.

Нагадаємо, 20 жовтня РНБО так і не ухвалила рішення про націоналізацію Промінвестбанку.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України розробив план санації Промінвестбанку.