№ 43 (151):

Конкурентність Сумщини

Перша шпальта

Сумська область за рівнем розвитку фінансового ринку і доступності до кредитних ресурсів перевищує середньо-національні показники, проте відстає від інших регіонів України за рівнем охорони здоров’я і початкової освіти.

Сумщина посідає шосте місце в рейтингу конкурентоспроможності 12-ти регіонів України і 73 місце – у глобальному рейтингу конкурентоспроможності країн, поступаючись В’єтнаму і випереджаючи Єгипет, Румунію і Аргентину.


Проект за оцінкою конкурентоспроможності України на національному і регіональному рівнях був здійснений Фондом "Ефективне Управління" разом з Усесвітнім Економічним Форумом (ВЕФ). Результатом цього проекту став підсумковий Звіт про конкурентоспроможність України.

Цього року, завдяки підтримці Фонду, разом з визначенням глобального рейтингу серед 131 країни Україна отримала рейтинг конкурентоспроможності 12 окремо узятих областей: Дніпропетровської,Закарпатської, Львівської, Сумської, Хмельницької, Донецької, Полтавської, Вінницької, Херсонської, Черкаської, міста Києва і Республіки Крим. Області були вибрані з урахуванням різних географічних частин країни, різної структури економіки і культурних особливостей.
 
За словами директора Фонду Наталії Ізосимової, цей всеосяжний аналіз 12 регіонів є першим такого роду дослідженням для України, який дозволяє проникнути в суть слабких і сильних сторін конкурентоспроможності кожного регіону.

Сумська область по розвитку фінансового ринку знаходиться на рівні Угорщини, Словенії і Об’єднаних Арабських Еміратів і перевищує середні показники по Україні. Крім того, за останні декілька років доступність фінансових ресурсів в значній мірі розповсюдилася і в сільські райони, забезпечуючи фінансування потреб сектора сільського господарства.

Банківська система Сумської області здоровіша і стійка, чим в багатьох інших регіонах України.

Область відстає від інших регіонів по рівню розвитку системи охорони здоров’я і початкової освіти. Зокрема, туберкульоз і ВІЧ/СНІД негативно впливають на бізнес, і область за цими показниками знаходитися на рівні Ботсвани (122 місце в глобальному рейтингу) і Таджикистану (102 місце) відповідно. Інший аспект, по якому область помітно відстає, – відвідуваність установ початкової освіти (106 позиція, на рівні Лесото), що частково пояснюється великою часткою сільського населення.

Разом з тим, місцеві керівники бізнесу менше скаржаться на ангажовану в ухваленні рішень чиновниками, чим в інших регіонах України, а також відзначають добре розвинену залізничну інфраструктуру.