№ 45 (153):

Перевірте свою податкову віддачу

Право і закон

Десятого листопада закінчився строк подання декларації на прибуток підприємств Сум за ІІІ квартал 2008 року. Проаналізувавши подані звіти, податківці визначать рівень податкової віддачі, виходячи із даних, наведених у деклараціях юридичними особами обласного центру. Вона розраховується як співвідношення нарахованої суми податку на прибуток до валового доходу. 

Платникам податків, які знаходяться на загальній системі оподаткування,  вже відомо, що від рівня податкової віддачі буде залежати черговість включення суб’єктів господарювання до плану-графіку перевірок. Дані за звітний квартал будуть порівнюватися з мінімальним рівнем середньогалузевої податкової віддачі та використовуватимуться для складання плану-графіку перевірок на 2009 рік.Державна податкова адміністрація України своїм наказом щоквартально затверджує мінімальні рівні середньогалузевої податкової віддачі за підсумками декларування податку на прибуток. Так, на початку жовтня органами ДПС затверджено завдання по середньогалузевому рівню податкової віддачі за минулий податковий період. Платники можуть легко знайти цей документ і вже зараз порівняти його зі своїм податковим навантаженням.

Наведемо для прикладу найбільш поширені галузі господарства, в яких працюють сумчани. Для сільського господарства, мисливства та пов’язаними з ними послугами встановлено рівень податкової віддачі 1,13 %; для виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 1,45 %; виробництва м’яса та м’ясних продуктів – 0,65; виробництва молочних продуктів та морозива – 1,21%; виробництва дистильованих алкогольних напоїв – 0,71; виробництва пива – 1,8%; легкої промисловості – 1,21%; хімічного виробництва – 2,67%; машинобудування – 1,83 %; оптової і роздрібної торгівлі; ремонту побутових приладів та предметів особистого вжитку – 1%.

Але потрібно підкреслити, що це – мінімальні рівні навантаження. А для того щоб не потрапити в поле зору податкової служби, потрібно не просто його дотримуватися, але й підвищувати.