№ 46 (154):

Девальвація гривні неминуча на початку 2009 року

Актуалії

Нацбанк дозволить курсу долара на цьому тижні піднятися до 6,0 грн. Після цього політичний тиск змусить НБУ повернутися на ринок з інтервенціями, вважають аналітики компанії "Astrum Інвестиційний Менеджмент". Про це йдеться в прес-релізі компанії, переданому УНІАН.


Як зазначається в повідомленні, валютний ринок підніс головний сюрприз вівторка - НБУ не вийшов з пропозицією валюти. В умовах переважання попиту над пропозицією це дозволило курсу на міжбанку злетіти до важливої психологічної відмітки 6,0 грн. за долар і, по окремих операціях, переступити її. Стабільність курсу впродовж останніх трьох тижнів виявилася ілюзорною. Пізно увечері НБУ встановив офіційний курс долара на середу на рівні 5,88, або на 1,6% вище за вівторок.


До кінця поточного року НБУ і уряд використовуватимуть можливі засоби для утримання курсу, але девальвація гривні неминуча в першому кварталі наступного року, вважають аналітики.

Для банківської системи хорошою новиною стала заява глави Ради НБУ Петра Порошенка, який відкинув можливість відміни мораторію на дострокове зняття депозитів у найближчому майбутньому, зазначають аналітики. "Ми вважаємо, що виконання основних умов відміни мораторію, стабільність курсу гривні, відновлення зростання депозитної бази і відновлення довіри між банками і клієнтами можливо не раніше першого кварталу 2009 року. Причому необхідною умовою буде зняття Нацбанком обмежень на валютному ринку", - йдеться в прес-релізі.