№ 4 (161):

Навіть Діди Морози податки сплачують

Актуалії

Закінчилися новорічні свята, різдвяні подарунки, вітання Дідів Морозів і Снігуроньок. Але під час свят податківці не відпочивали, адже вони знають, що ці новорічні персонажі, яких запрошують на святкування до малечі та на корпоративи, –  суб’єкти підприємницької діяльності чи просто фізичні особи, які займаються артистичною діяльністю. Тому потрібно було обов’язково провести аналіз таких бізнесменів на наявність сплати податків. Виявилося, що "казкові персонажі" сплачують  податки добросовісно.Так, в Сумах зареєстровано 12  юридичних та 19 СПД-фізичних осіб, які займаються зазначеною діяльністю. Тим, хто незареєстрований ще підприємцем, були направлені нагадування поштою, а також смс-повідомлення на номери мобільних телефонів про необхідність декларування доходів отриманих від участі у проведенні новорічних свят.

Після проведеної роботи вже 17 сумчан задекларувало свій дохід від участі у проведенні новорічних свят в сумі 2200 грн., з приводу чого до бюджету наді­йшло 330 грн. податку з доходів фізичних осіб. Крім того, у проведенні новорічних свят брали участь 12 приватних підприємців, які є платниками єдиного податку та сплатили до бюджету 3400 гривень.
     
Прикро, що під час святкових днів неправомірно працювали представники сумського бізнесу, які здійснюють його у сфері торгівлі алкогольною і тютюновою продукцією через кіоски, лотки та інші місця, а також особи, які займалися реалізацією ялинок, ялинкових прикрас, новорічних подарунків, квітів та інших товарів народного споживання. Податківці обласного центру провели 105 перевірок, з яких у 83 випадках заактовані  порушення податкового законодавства. Загальна сума донарахованих податків і штрафних санкцій слала 69,4 тис. грн.

Працівники податкової інспекції Сум хочуть ще раз нагадати: всіх, хто не  задекларував свої доходи, ДПІ в м. Суми чекає з 8.00 до 20.00 у робочі дні та з 8.00 до 17.00 у суботу і неділю. Для сумлінних платників податків двері інспекції завжди відчинені!