№ 7 (164):

Як зміниться перелік місцевих податків і зборів?

Перша шпальта

Чергове засідання Громадської ради при ДПІ в м. Суми відбулося 17 лютого 2009 року.

На порядку денному ключовою темою для обговорення став розгляд проекту Закону України «Про місцеві податки i збори».

Про основні положення проекту Закону, а також зміни, які ним передбачені, розповів начальник відділу масово-роз’янювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м. Суми Борис Горячий. За його словами, чинною системою оподаткування передбачено 14 видів місцевих податків і зборів. Незважаючи на таку кількість, їхній вплив на формування місцевих бюджетів нині незначний. Для прикладу, сума надходжень цих податків за 2008 рік від платників податків Сум склала 6 мільйонів гривень, що становить лише 1,2 % від загальної суми надходжень до місцевого бюджету.Серед місцевих податків і зборів є малоефективні, що не відіграють істотної ролі у наповненні місцевих бюджетів, проте вимагають невиправданих витрат держави на їх адміністрування. Окремі податки і збори мають фіксовану ставку, яка є символічною і не індексувалась з часу їхнього запровадження жодного разу.

У зв’язку з цим пропонується виключити зі складу місцевих податків і зборів:  збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг; комунальний податок; збір за участь у бігах на іподромі, збір за виграш на бігах на іподромі, збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі, збір за видачу ордера на квартиру, збір з власників собак, збір за право використання місцевої символіки, збір за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей.

Законопроектом передбачено, що до місцевих податків належатимуть: ринковий податок; податок за місця для паркування транспортних засобів; податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки; земельний податок за земельні ділянки комунальної та приватної власності, а також орендна плата за земельні ділянки комунальної власності. До місцевих зборів належатимуть: рекламний збір; збір за право проведення кіно- і телезйомок та гастрольних заходів.

Ринковий податок замінить нині діючий ринковий збір. Ставки ринкового податку встановлюватимуться за 1 кв. метр площі земельної ділянки ринку, а їхній розмір залежатиме від місця розташування ринку, режиму його роботи, виду товарів (робіт, послуг), продаж яких здійснюється на ринку. На заміну збору за парковку автотранспорту пропонується запровадити податок за місця для паркування транспортних засобів.

Заплатив податки - не забудь купити газету.