№ 12 (169):

Утеплити дах коноплею не вдалося

Новини

Співробітники по боротьбі з незаконним обігом наркотиків затримали  58-річного жителя Великописарівського району. Під час обшуку в його будинку знайшли близько 10 кілограмів марихуани. Про те, що чоловік на своєму городі вирощував коноплю в міліцію повідомили місцеві жителі. Вони стверджували, що односелець ще й приторговував своїм „врожаєм”. Коли  правоохоронці виїхали за вказаною адресою, інформація підтвердилась.  Під час обшуку його домоволодіння на горищі вони  знайшли близько 10 кілограмів висушеного зілля коноплі. „ А що такого? Я хотів коноплею дах утеплить ”,- намагався викрутитися господар. Жарт виявився невдалим. Адже за цінами чорного ринку вартість вилученого наркозілля складає близько 142 тис. гривень, а за цю суму можна не тільки дах полагодити а й ще декілька будинків в селі купити.

„В міліціонерів є всі підстави вважати що чоловік свідомо займався вирощуванням коноплі на своєму городі з метою подальшого збуту наркозалежним особам, - говорить начальник УМВС області Володимир Горпинченко , - на сьогодні вирішується питання про порушення відносно нього кримінальної справи” 

Сумським обласним відділом по боротьбі з незаконним обігом наркотиків постійно вживаються заходи, направлені на боротьбу з незаконним виробництвом, розповсюдженням і реалізацією наркотичних засобів.

Як повідомив начальник ВБОН обласного УМВС Анатолій Бараненко, тільки з початку року з незаконного обігу співробітники міліції  вилучили  майже 60 кілограмів наркотичної сировини та наркотиків, притягнули до кримінальної відповідальності  98 осіб.


В Кримінальному Кодексі є 15 статей, в яких виписані всі види злочинів, повязані з незаконним обігом наркотичних засобів – від на перший погляд, « невинних посівів» маку до втягування неповнолітніх у наркотичну залежність чи утримання приміщеня для незаконного виготовлення наркотиків.  Когось це зупиняє, а хтось на цьому намагається заробити легкі гроші. Але як показує міліцейська практика,  найчастіше такий "бізнес" завершується в тюремній камері.
 
Ельвіра Біганова, СЗГ УМВС в Сумській області