№ 12 (169):

Стережіться шахраїв

Актуалії

На Сумщині продовжуються випадки шахрайства відносно осіб похилого віку. Зловмисники користуються різними способами тільки заради  того, щоб ошукати пенсіонерів.Нещодавно, до чергової частини Шосткінського міськвідділу міліції надійшла заява від 70-річної пенсіонерки. Жінка розповіла правоохоронцям про те, що зранку до неї зайшла невідома жінка, на вигляд 30-35 років ромської зовнішності і попросила гроші у борг.

Натомість вона пропонувала усі ювелірні вироби, які вона мала при собі. Жінці потрібні були гроші для того, щоб розрахуватися з податковою міліцією, яка наклала на неї штраф за те, що та незаконно торгувала цитрусовими на одній із вулиць міста.

Запросивши невідому жінку до себе, пенсіонерка пригостила її чаєм та погодилася віддати усі свої заощадження, щоб допомогти «бідолашній». Діставши з схованки 200 доларів США та обмінявши їх на вироби з золота, старенька спокійно пішла займатися своїми справами. Вона була просто впевнена у тому, що через 3 години незнайомка поверне її гроші і забере прикраси назад. Пройшло 3 години, настав вечір, а жінки все не було.

Стурбована старенька вирішила поглянути на ювелірні прикраси, які залишила невідома. Уважніше придивившись, вона зрозуміла, що усі каблучки, ланцюжки – це лише підробка, звичайна біжутерія.


Аналогічний випадок стався у м. Глухів. За описом постраждалого – це та сама жінка, що ошукала стареньку у м. Шостка. На цей раз зловмисниця забрала у 85-річного пенсіонера гроші у сумі 3 400 гривень.


Правоохоронці звертаються до осіб похилого віку, до їх родичів, сусідів будьте обережнішими. Не відчиняйте двері незнайомим людям, не впускайте їх до своєї оселі. Зловмисники можуть представлятися працівниками різноманітних професій. Уважніше перевіряйте пред’явлені документи. Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до найближчого підрозділу міліції.

Скоробагата Анна, СЗГ УМВС України в Сумській області