№ 13 (170):

Згадай про телефон довіри

Актуалії

Системна робота підрозділів по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби щодо ознайомлення платників податків з інформацією про функціонування „телефонів довіри” та проведення особистих прийомів сприяє як підвищенню ступеню довіри населення до діяльності цих підрозділів, так і активній участі громадян у викритті фактів хабарництва серед податківців.Завдяки поширенню інформації щодо діяльності з протидії корупції та хабарництву наприкінці березня до працівників відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби ДПА у Харківській області звернувся місцевий підприємець.


Платник податків повідомив, що працівник податкової служби запропонував надати йому грошову винагороду за прискорення проведення планової документальної перевірки діяльності підприємця. За умови отримання грошової винагороди податківець пообіцяв, що навіть при виявленні порушень податкового законодавства, ці факти не будуть відображені в акті перевірки і фінансові санкції не нараховуватимуться.

Така „плідна” робота на власну користь співробітника податкових органів дуже зацікавила працівників відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби, і подальше спілкування підприємця з горе-податківцем вже відбувалося під оперативним контролем правоохоронців.

Зустріч, під час якої приватний підприємець повинен був передавати відповідну грошову винагороду на суму 5 тис. гривень, була призначена податківцем у місцевому кафе. Саме там співробітники відділу по боротьбі з корупцією в органах ДПС Державної податкової адміністрації у Харківській області і задокументували факт отримання хабара заступником начальника відділу контрольно-перевірочної роботи однієї з місцевих державних податкових інспекцій.

Відповідні матеріали передано у підрозділ прокуратури, де вирішується питання про порушення щодо працівника податкового органу кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого статтею 368 Кримінального кодексу України.

Підрозділи по боротьбі з корупцією в органах ДПС нагадують, якщо законність дій працівника податкової служби викликають сумніви, з метою підвищення оперативності реагування на можливі порушення та зловживання з боку податківців, зверніться за „телефоном довіри” Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби (8-044-590-27-73) або відповідних відділів по боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби регіональних ДПА. Жодна інформація не залишиться без уваги, а зловживання працівників податкових органів одержать належну правову оцінку.

Прес-служба ДПА України