Доцільність впровадження двоставочного тарифу обговорили представники обласної влади та тепловики.
Ситуацію із двоставочним тарифом намагалися прояснити радник голови облдержадміністрації Марк Берфман та керівник ТОВ "Сумитеплоенерго" Леонід Пляцук. Марк Абрамович доводив, що споживач повинен оплачувати лише тепло, а не витрати підприємства.
Тепловик же наголошував, що організація й так запровадила "максимально мінімальну" абонплату. А ось кінець року покаже, чи мінімізувалися витрати побутових споживачів.
За "калькуляцією" керівника теплопостачального підприємства, двоє мешканців двокімнатної квартири переплатять за тепло приблизно 20 гривень у рік. Радник же губернатора Марк Берфман наголосив, що за його особистими підрахунками, ті, хто мали б отримувати субсидії, влітку загалом переплачуватимуть аж 2 мільйони 360 тисяч гривень. На його думку, тепловикам наразі взагалі невигідне впровадження двоставочного тарифу, бо громадяни просто не сплачуватимуть за послугу, яку нібито не отримують. Він наголошує на необхідності провести широкомасштабну роз’яснювальну роботу серед населення та популярно розтлумачити, що й до чого.
Марк Берфман переконаний, що ніякі "економні тарифи" не врятують місто, якщо воно нехтуватиме енергозберігаючими технологіями та використовуватиме втричі більше енергоресурсів, ніж насправді потрібно. У Сумах, – зауважив він, – на відміну від більшості районних центрів та міст обласного підпорядкування, досі не існує політики енергоефективності. І це вже проблема не тепловиків, а всього міста без винятку. Але схоже, що нинішньому міському голові Геннадію Мінаєву до цього байдуже. Тож платитимемо дорожче.