№ 14 (171):

Міліція звітує за перший квартал 2009 року

Актуалії

8 квітня у Сумському міському відділі міліції відбулася зустріч керівництва Сумської міліції з журналістами. Начальник СМВ проінформував запрошених про підсумки роботи міліції м. Суми у першому кварталі 2009 року та заходи, що приймаються ОВС для зміцнення правопорядку.За три місяці 2009 року в обласному центрі зареєстровано 698 злочинів, що майже на 11% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Розкрито більше 50% злочинів. Тяжких злочинів зареєстровано 249. Тут спостерігається зниження у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 18, 6% - розкрито майже 50% цих злочинів.

За квартал у місті зареєстровано 1 вбивство (розкрито); 3 злочини по спричиненню тяжких тілесних ушкоджень (усі розкриті); 1 згвалтування (розкрито). Розкрито 60 злочинів пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Зареєстровано 109 пограбувань особистого майна, розкрито 45, 2% цих злочинів; 18 шахрайств – розкрито 33, 3%. На жаль, більш ніж на 8% ,у порівнянні з минулим роком, збільшилась кількість крадіжок приватного майна – 224. Квартирних крадіжок зареєстровано 72 (розкрито 38%).

З початку року Сумською міліцією розшукано і затримано 32 злочинці; знайдено 17 осіб, які вважалися безвісти зниклими (ще в розшуку знаходиться 15 людей). Встановлено особи трупів 4 людей, які деякий час вважалися неопізнаними.

За підозрою у вчиненні злочинів на території РФ 26 березня був затриманий сумчанин 1962 р.н. Як повідомив начальник СМВ УМВС України в Сумській області Юрій Забіяка, цей чоловік підозрюється у вчиненні вбивства сумчанки у липні 2008 року. За інформацією російської сторони, на території цієї країни він був затриманий за зґвалтування та причинення тяжких тілесних ушкоджень.

Занепокоєність правоохоронців Сумщини викликають шахрайства, які вчиняються у відношенні літніх людей. Зловмисники заходячи до оселі одиноких пенсіонерів та називаючись працівниками відділу соціального захисту населення, під приводом проведення грошової реформи і обміну грошей, видурюють у людей усі їх заощадження.

До Ковпаківського відділу міліції звернувся 84 – річний пенсіонер, мешканець м. Суми. Він повідомив про те, що 5.04.09р. о 17.00 за місцем його мешкання невідома жінка під виглядом працівника соцзабезу, зловживаючи довірою шахрайським шляхом під приводом обміну грошей заволоділа  сумою 10 329 гривень.

До цих пір, на жаль, залишається не розкритим злочин, який пов'язаний з викрадення чудотворної Корсунської ікони Божої Матері з Сумського Спасо – Преображенського собору. Міліція продовжує розшук злочинця та з’ясовує коло осіб, які можуть бути причетні до даного злочину. «Треба сказати, - повідомив Юрій Забіяка, - що розкриття цього злочину знаходиться на контролі у Міністерстві МВС України. І ми робимо все можливе, щоб повернути святиню людям».

На Пасхальні та травневі свята, які незабаром будуть, міліція міста буде нести службу у підсиленому режимі. Правоохоронці будуть чергувати скрізь, де проходитимуть масові заходи: біля всіх православних церков міста Київського та Московського патріархатів міліція чергуватиме з вечора до ранку. Наряди міліції будуть наближені до місць відпочинку сумчан на природі, в парках, скверах, біля озер та річок. Звертаюся до громадян, дотримуватися у місті порядку, не допускати правопорушень, з повагою ставитися до інших людей, віруючих різних конфесій та до працівників міліції., які в той час як всі відпочиватимуть – будуть на службі.

Володимир Кузьменко, помічник начальника СМВ УМВС України в Сумській області