№ 14 (171):

Наповнення бюджету – противага фінансовій кризі

Перша шпальта

Світова фінансова криза, яка за прогнозами експертів, триватиме ще не менше півроку, впливає на економіку нашої країни вже сьогодні, і обласний центр Сумщини є не виключенням. Але навіть за таких умов податківці спрямовують свою роботу на безумовне виконання завдань з наповнення бюджетів усіх рівнів.Працівники Державної податкової інспекції в м. Суми забезпечують стабільність наповнення бюджету. Однак, зважаючи на прогнозовані збитки, стає складно віднайти додаткові резерви наповнення бюджету. Проте податкова інспекція все робить для того, щоб кошти в повному обсязі надходили до скарбниці.

Таким чином, податківці ДПІ в м. Суми до Зведеного бюджету України забезпечили за І квартал 2009 року 218,26 мільйонів гривень, що становить 104,3 % до запланових показників.  До Державного бюджету направлено 104,4 мільйони гривень, а до місцевого – майже 113,9 мільйонів гривень. 
  
Значно полегшують роботу податківцям, а тому сприяють наповненню бюджету, суб’єкти підприємницької діяльності, які подають податкову звітність в електронному вигляді, в тому числі платники податку на додану вартість, що звітують за допомогою розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів. З допомогою таких платників податків органи ДПС розплутують хитрі схеми ухилення від оподаткування та мінімізації податків, викривають «податкові ями», словом протидіють тіньовій економіці.