№ 15-16 (172-174):

Українці більше не довіряють банкам

Актуалії

Світова фінансова криза боляче вдарила по простим українцям: люди страждають від інфляції, їх заощадження виявилися замороженими. Довіра до банків зійшла нанівець.


Газета Der Standard на прикладах з буденного життя показує, від чого доводиться відмовлятися жителям України. Це поїздки до родичів у Росію, автомобілі, куплені на банківські кредити в іноземній валюті - девальвація гривні не дозволяє багатьом українцям вести звичний спосіб життя.

Рейтингові агентства припускають, що відсоток невиплат за кредитами може піднятися до 20 або навіть 60.

"Замість того щоб накладати арешт на майно боржників, ми вважаємо розумним допомогти їм подолати наслідки кризи через відстрочку платежів", - каже Герхард Беш, заступник голови правління "Райффайзен Банк Аваль". Але його позиція - це, швидше, виняток.

Положення ускладнюється тим, що багато банків посилили умови зняття грошей з рахунків. Через банкомати часто-густо можна отримати лише суму, що не перевищує 50 євро. Всі ці заходи лише сприяють нагнітанню паніки.

Так, за оцінкою експертів, за останній час клієнти вивели з українських банків близько третини своїх вкладів.

На закінчення газета наводить слова однієї з мешканок України: "Ясно одне: після цієї кризи ніхто більше не понесе свої гроші в банки. Люди вважатимуть за краще зберігати їх у панчохах".