№ 15-16 (172-174):

Квитки на транспорт купуватимемо на пошті

Новини

В усіх поштових відділеннях України з 21 квітня 2009 року можна буде придбати залізничний та авіаційний квиток.

Про це повідомив міністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський під час презентації механізму продажу пасажирського квитка через відділення "Укрпошти" у Житомирській області. За його словами, в кожному з 15 тис. 800 відділень "Укрпошти" можна замовити квиток і за добу квиток буде доставлений.


Він також повідомив, що сьогодні працює 1,5 тис. автоматизованих відділень, у яких квиток можна купити відразу. За свої послуги "Укрпошта" бере по 5 грн з кожного квитка. За словами міністра, на цьому або на наступному тижні через відділення "Укрпошти" можна буде купити і автобусний квиток. Зараз офіційно підписали угоди 120 автовокзалів з 600 в Україні.

Він сподівається, що до кінця 2009 року за такою схемою будуть працювати всі автостанції країни. "Укрпошта" планує перевести на автоматизований режим всі відділення, де є доступ до мережі Інтернет, якщо вдасться взяти кредит у розмірі 50 млн грн.

Міністр відзначив, що всі гроші з "Укрпошти" від продажу квитків будуть перераховуватися в Ощадбанк, а потім всім контрагентам. За його словами, це перший етап введення електронного квитка. На другому етапі можна буде купити єдиний квиток на різні види транспорту. "Можна буде обрати найкоротший, найшвидший і найдешевший маршрути", - відзначив він. На третьому етапі єдиний квиток буде продаватися через інтернет.

За словами міністра, повністю запровадити цю систему можна через 2,5-3 роки. На технічне обладнання необхідно близько 100 млн грн, відзначив він.