№ 15-16 (172-174): Нові правила прийому звітності
Як було зазначено на черговому засіданні Громадської ради при ДПІ в м. Суми, що відбулося 21 квітня 2009 року, один з головних напрямків роботи ДПІ у в. Суми є протидія незаконному відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Зокрема, протягом 2009 року співробітниками головного відділу податкової міліції разом із працівниками відповідного структурного підрозділу ДПІ було виявлено 4 факти незаконно заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ на суму 3281,38 тис. грн.
Наступна тема, яку обговорили присутні, – результати позовної роботи ДПІ в м. Суми у І кварталі 2009 року. Олег Сухонос, заступник начальника ДПІ в м. Суми, повідомив, що за три місяці поточного року до господарського суду Сумської області подано 23 заяви про визнання боржників банкрутами на суму 47,4 млн. грн. Задоволено 21 справу на суму 8,761 тис. грн. Надійшло до бюджету 84,6 тис. грн.
Упровадження автоматизованої системи подання платниками податків податкової звітності також є актуальним питанням на цей час для податкової служби України.
Обравши своїми пріоритетами вступ до європейської спільноти та НАТО, Україна повинна переймати той найкращий досвід побудови соціально-економічних відносин, що мають держави європейського союзу. Це прямий шлях до модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки.
– Нині податківці активно пропагують переваги подання податкової звітності в електронному вигляді, – говорить начальник управління інформатизації процесів оподаткування Віктор Сабадаш. – Оскільки це вигідно суб’єктам підприємницької діяльності.
Він також повідомив членам Громадської ради про те, що зараз діють нові правила прийому звітності, оскільки нещодавно Державна податкова адміністрація України затвердила оновлені рекомендації відносно централізованого прийому і комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України.
Як і раніше, ці рекомендації містять в собі вимоги до внутрішнього вигляду і змісту, обов’язкові реквізити, підстави для невизнання податкової звітності тощо. Крім того, підкреслена можливість подання звітності в електронній формі і через оператора електронної звітності (юридичну особу – посередника, який є суб’єктом електронного документообігу і надає послуги з обміну електронними звітами і квитанціями). Саме на них буде покладений ряд функцій податкових органів щодо:
– перевірки відповідності транспортного повідомлення, сформованого платником податків, уніфікованій формі і його цілісності; – фіксування дати отримання електронного звіту і зазначеної дати і часу в першій квитанції, яка завіряється власним електронно-цифровим підписом і відправки платнику податків і центру обробки електронної звітності; – зберігання інформації про всі отримані звіти і квитанції, завірені центром обробки електронної звітності і платником податків, і здійснення її періодичного резервного копіювання (не частіше одного разу в місяць).
|