№ 17 (175):

"Гаряча" лінія для сумчан

Право і закон

23 квітня 2009 року в Державній податковій інспекції в м. Суми відбувся сеанс телефонної «гарячої» лінії з заступником начальника ДПІ в м. Суми Валер’яном Тамазовичем Квіташвілі. Запитання стосувалися актуальних тем щодо оподаткування фізичних осіб.



З потеплінням розпочинаються весняні роботи не лише у господарствах, а й на городах і присадибних ділянках громадян. Я маю власний трактор  і хотів би надавати послуги людям по оранці землі. Чи потрібно мені для цього зареєструватися приватним підприємцем?

Обов’язково. Адже від наданих послуг з оранки землі Ви отримаєте дохід, з якого потрібно сплатити податки. Щоб зареєструватися приватним підприємцем, по-перше, зверніться до державного реєстратора, який видасть свідоцтво про державну реєстрацію приватного підприємця, і не пізніше наступного дня надасть відомості до податкової інспекції для того, щоб взяти Вас на облік.

Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку за ф. № 4-ОПП. Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік вона може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків в органі державної податкової служби.

Потім обравши найбільш приємливу форму оподаткування – сплачувати єдиний податок чи працювати за загальною системою – можете приступати до здійснення підприємницької діяльності.

На підприємстві, де я працюю,заробітна плата в минулому місяці була виплачена не в повному обсязі. Порадьте, що мені робити?

З питань виплати заробітної плати не в повному обсязі, а також виплати її в «конверті» радимо звернутися, окрім податкової інспекції, до органів прокуратури, а також до територіальної інспекції по праці. ДПІ в м. Суми постійно проводить спільні перевірки з вищевказаними органами, і якщо порушення дійсно мають місце, то керівник підприємства буде нести відповідальність. 

Моя дитина ще неповнолітня. Чи можу я відмовитися від присвоєного їй ідентифікаційного номеру?

Особи віком до 16 років здебільшого не отримують доходів та не підпадають під означення платників податків. До Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів включаються відомості тільки про тих малолітніх або неповнолітніх осіб, які мають об'єкти оподаткування і зобов'язані сплачувати податки. Реєстрація у Державному реєстрі малолітньої або неповнолітньої особи може бути здійснена на підставі облікової картки за формою N 1ДР, поданої та підписаної такою особою або її батьками (усиновителями, опікунами).

Відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера робиться у паспортах громадян. Тому якщо неповнолітня особа має ідентифікаційний номер, то відмовитись від нього зможе після досягнення нею 16-річного віку та отримання паспорта громадянина України.

Але хочу наголосити, що потрібно добре поміркувати перед відмовою від даної довідки, адже без ідентифікаційного номеру ви не зможете здійснювати деякі дії, наприклад, отримати податковий кредит на навчання чи банківський кредит.