№ 17 (175):

Для чорнобильців – пільги по земельному податку

Право і закон

Вже минуло 26 років з моменту тієї страшної дати, 26 квітня 1986 року, коли над Україною вибухнула Чорнобильська атомна станція. Від цієї події світ ще довго буде здригатися. Податківці Державної податкової інспекції в місті Суми не стоять осторонь державних  проблем і з сумом згадують Чорнобильську катастрофу, яку вважають не тільки екологічною, а й  людською.Однією з пільг, які держава надала вищевказаній категорії осіб, є звільнення їх від сплати земельного податку. Але не повністю, а в межах визначених законодавством. Ця консультація спрямована на те, щоб допомогти постраждалим від Чорнобильської трагедії розібратися в деяких тонкощах податкового законодавства.

Таким чином, відповідно до Закону України «Про плату за землю» не справляється плата за земельні ділянки в межах граничних норм, установлених Земельним кодексом України з деяких соціально-захищених верств населення, таких як інваліди I і II груп, громадяни, які виховують трьох дітей і більше, громадяни, члени сімей яких проходять строкову військову службу, пенсіонерів, а також інші особи, які користуються пільгами відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», громадяни, яким у встановленому порядку видано посвідчення про те, що вони є постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Граничний розмір земельних ділянок для цих категорій громадян установлено ст. 121 Земельного кодексу, зокрема: для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га; для ведення садівництва – не більше 0,12 га; для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,10 га; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га. 

Проте потрібно зазначити, що якщо ви, чорнобилець, захочете займатися фермерським господарством, тобто створити юридичну особу, то в такому разі ця пільга не може бути застосована. Адже, звільнення від сплати земельного податку стосується виключно фізичних осіб і не може застосовуватись юридичними.