№ 17 (175):

Про електронну звітність

Актуалії

З метою удосконалення процедури подання податкової звітності платниками податків до органів державної податкової служби України та відповідно до Законів України „Про електронні документи та електронний документообіг” і „Про електронний цифровий підпис” 6 квітня 2009 р. наказом Державної податкової адміністрації України № 168 затверджено план-графік поетапного впровадження у промислову експлуатацію в органах ДПС України централізованої системи подачі електронної податкової звітності.


В результаті впровадження системи платники податків мають можливість подавати електронні звіти в інспекції, в яких вони зареєстровані, через Центр обробки електронних звітів (ЦОЕЗ) Державної податкової адміністрації України, в тому числі і через оператора.

Запровадження централізованої системи подання електронних звітів скоротить час обробки даних електронних звітів, оптимізує роботу державних податкових інспекцій, дозволить зекономити державні кошти.

Така система передачі електронних звітів значно прискорює отримання платником податків квитанції про підтвердження дати та часу подання звіту (максимум впродовж 30-ти хвилин з моменту отримання звіту ЦОЕЗ або оператором), надає йому можливість оперативно отримати інформацію про стадію проходження електронного звіту та гарантує, що звіт буде своєчасно доставлений в інспекцію, де платник податків зареєстрований. Крім того, оператор забезпечує цілодобове та без вихідних отримання звітів, що є додатковою зручністю для платників податків.

Державною податковою адміністрацією України укладено договір про надання послуг з передачі електронних звітів з оператором ТОВ «Ефективні інформаційні системи» (www.eis.net.ua). В рамках зазначеного договору в багатьох податкових інспекціях створені консультаційні пункти, в яких платники податків мають можливість отримати вичерпну інформацію щодо послуг оператора та можливості підключення до системи. Цю ж інформацію можна дістати з сайту оператора або за телефоном «гарячої лінії» (044) 498-88-88.

Державна податкова адміністрація України звертає увагу платників податків на переваги подання звітності в електронному вигляді та нову можливість подавати її централізовано, в тому числі скориставшись послугами операторів електронної звітності.