№ 20 (178):

Податківець консультує платників податків

Право і закон

Сеанси телефонних "гарячих ліній" стають все більше традиційними. Послугами телефонного зв’язку користуються сумчани задля отримання відповідей на найрізноманітніші питання. 

     Нинішній сеанс зв’язку з платниками податків проводився заступником начальника Державної податкової інспекції в м.Суми Фадєєвою Оленою Валентинівною.


Я  подав письмове звернення до податкової інспекції.  Хочу з’ясувати,  в який термін воно буде розглянуте і я отримаю відповідь?

Відповідно до ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” звернення громадян розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця (30 днів) від дня їх реєстрації, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні.

Ті звернення, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник органу державної податкової служби або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

Початком терміну розгляду звернення вважається день надходження та реєстрації, а закінченням – день направлення відповіді заявнику на його звернення


Виявила помилку у декларації по податку на додану вартість, яку надіслала у електронному вигляді. Чи маю можливість її виправити?

Якщо граничний термін надання декларації не настав, то ви маєте можливість повторно надіслати звітність. В цьому випадку оригіналом вважаеться документ, який надійшов до податкового органу останнім.

У випадку, якщо термін подання звітності пройшов, то помилка виправляється за допомогою документів у паперовому вигляді або помилка виправляється у наступній декларації.


Який порядок оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності у зовнішньоекономічних операціях?

Транспортно-експедиторська послуга - це робота, що безпосередньо пов'язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування.

При оподаткуванні операцій з поставки транспортних послуг по перевезенню пасажирів, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу за межами державного кордону України застосовується нульова ставка податку на додану вартість. У разі коли поставка зазначених транспортних послуг здійснюється у вигляді брокерських, агентських або комісійних операцій з транспортними квитками, проїзними документами, укладання договорів або рахунків на транспортування пасажирів або вантажів довіреною особою перевізника, операції з таких послуг оподатковуються за ставкою 20 %.

Таким чином, враховуючи особливості оподаткування таких послуг у зовнішньоекономічних операціях, об'єктом оподаткування податком на додану вартість експедитора є обсяг наданих ним послуг. При цьому базою оподаткування таких послуг є винагорода експедитора.