№ 21 (179):

Прикордонник наш не спить

Перша шпальта

Прикордонники на варті державиУ квітні 2003 року президент України підписав прийнятий Верховною Радою закон України "Про Державну прикордонну службу України" та затвердив своїм указом від 21 травня 2003 року дату відзначення професійного свята захисників кордону - День Прикордонника – 28 травня.

Сумський прикордонний загін – це орган охорони державного кордону, складова частина правоохоронного органу спеціального призначення, підрозділи якого дислоковані у 8 прикордонних районах області.Підрозділи охорони кордону Сумського прикордонного загону охороняють ділянку державного кордону протяжністю понад 562 кілометри, майже 100 з яких – річкові. Здійснюють пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна в пунктах пропуску через державний кордон України  в установлених пунктах пропуску та пунктах контролю через державний кордон. В межах Сумської області функціонують 9 міжнародних, 4 міждержавних, 7 місцевих пунктів пропуску та пунктів контролю через державний кордон.

Тільки протягом 2008 року в ході реалізації вимог Угоди про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації, яку було укладено між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації 21 квітня 2006 року у м. Москва,  з метою створення сприятливих умов для перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах України та Російської Федерації відкрито  7 місцевих пунктів пропуску.

З метою виконання Концепції розвитку Державної прикордонної служби України до 2015 року та Програми розвитку Державної прикордонної служби України до 2015 року завершено перехід на охорону державного кордону підрозділами нової організаційно-штатної структури. На даний час в прикордонному загоні розгорнуто 14 відділів прикордонної служби.

21 травня 2009 року відбулись урочисті заходи з нагоди присвоєння відділу прикордонної служби "Шалигіне" імені Петра Калнишевського. Це єдиний іменний прикордонний підрозділ в Східному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.

В охороні державного кордону здійснюється апробація нових форм й способів дій прикордонних нарядів, активно застосовуються сучасні технічні засоби охорони державного кордону, в тому числі пересувний тепловізійний комплекс на базі автомобіля фольксваген та переносні тепловізійні прилади спостереження. У листопаді 2008 року, в ході реалізації заходів з покращення стану технічного оснащення органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, автомобільний парк Сумського прикордонного загону поповнився  ще на 18 мотоциклів та 7 автомобілів.

Уведено в дію нові технологічні схеми пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів в усіх автомобільних пунктах пропуску загону. Протягом 2008 року проведено доукомплектування та переоснащення підрозділів сучасними і високотехнологічними технічними засобами прикордонного контролю.

У ході проведення заходів з інженерно-технічного облаштування державного кордону спільно з місцевими органами  виконавчої влади проводяться заходи щодо погодження питань порядку відчуження земельних ділянок у межах прикордонної смуги для  обладнання і утримання інженерних споруд та загороджень.

З початку  2009 року  прикордонниками Сумського прикордонного загону спільно зі співробітниками СБУ, МВС, Сумської та Глухівської митниць:

-    пропущено через державний кордон понад 2 мільйони 360 тисяч осіб та майже  150 тисяч транспортних засобів;
-    не пропущено в пунктах пропуску прикордонного загону за результатами співбесід та на підставі поглибленого вивчення документів 1 030  потенційних незаконних мігрантів;
-    виявлено 634 особи, які використовували підроблені, чужі, недійсні паспортні документи та документи з підробленими службовими відмітками Державної прикордонної служби;
-    затримано за незаконне перетинання Державного кордону України  287 осіб, з них 76 незаконних мігрантів;
-    за незаконне перетинання державного кордону України, порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску, порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні притягнуто до адміністративної відповідальності 484 особи, накладено стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 164 тисячі грн;
-    припинено незаконне переміщення товарів та вантажів через державний кордон на загальну суму понад 8 мільйонів гривень;
-    виявлено та вилучено:  понад 7 кг  наркотичних речовин, 113 одиниць зброї,  2 тисячі 159  штук боєприпасів.

За інформацією облради