№ 22 (180):

Чорниця покращує розумову діяльність

Медицина і здоров’я

Їжте чорницюСхоже, що є добрі новини, для тих, хто відчуває вікові проблеми з пам'яттю. Дослідники з Університету Рідинга і медичного факультету коледжу "Пенінсула" стверджують, що знайшли природний засіб для покращення пам'яті.
 

Згідно з результатами дослідження, у боротьбі з погіршенням пам'яті обумовленим старінням можуть допомогти рослини, багаті на фітохімічні речовини. Зокрема - чорниця.Включивши в раціон піддослідних чорницю, вчені виявили покращення пам'яті вже через три тижні. І пам'ять учасників експерименту не погіршувалася протягом усього періоду досліджень.
 

Чорниця - важливе джерело флавоноїдів, а особливо антоціанів і флаванолів. І хоча точно описати вплив цих рослинних речовин на мозок учені поки що не можуть, але достеменно відомо, що їх молекули долають гематоенцефалічний бар'єр. Вважається, що поліпшення пам'яті і здатності до навчання обумовлено тим, що рослинні речовини якимось чином покращують зв'язки і стимулюють регенерацію нейронів.

Ось як коментують своє дослідження самі вчені.

Доктор Джеремі Спенсер (керівник проекту): "Погіршення пам'яті з віком — одна з величезних незручностей у житті. Вчені і раніше знали про потенційну користь дієти, що включає свіжі фрукти, і навіть наше попереднє дослідження показало, що флавоноїди повинні якось впливати на пам'ять, але досі у нас не було перевірених даних"

Доктор Вайтмен: "Це дослідження не лише показує користь дієти, що включає чорницю, але  й підтримує саму ідею використання дієти для покращення пам'яті й узагалі мозкової діяльності. У планах доктора Спенсера розширити дослідження щоб дослідити ефект флавоноїдної дієти на людей, які страждають на хворобу Альцгеймера".