№ 22 (180):

Жеки продовжують мухлювати

Перша шпальта

Страшні підвали будинківПеревірки, які постійно проводяться державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області з питань додержання господарюючими суб’єктами запроваджених в області механізмів державного регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, показують, що порушення в цій галузі не зменшуються.


Проведеними перевірками в квітні-травні поточного року запровадженого в області порядку формування, встановлення та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги, виявлені порушення в 7 суб’єктах господарювання із 12 перевірених, або в кожному другому перевіреному об’єкті: в КП "Лебединська ЖЕК Виконавчого комітету Лебединської міської ради", КП ПВО "Енергія" м. Шостка, ТОВ "Все для житла" м. Суми, ТОВ "Техкомресурси" м. Суми, КП "Шосткинський казенний завод "Імпульс" м. Шостка, ТОВ "Зарічник" м. Суми та Краснопільській ЖЕД.

Перевіркою Краснопільської ЖЕД встановлені порушення при формуванні тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для населення, за рахунок здійснення планових розрахунків витрат на виробництво житлово-комунальних послуг. по групах житлових будинків, а не по кожному будинку окремо в залежності від кількісних показників фактичного надання послуг.

Перевіркою КП "Лебединська ЖЕК Виконавчого комітету Лебединської міської ради" було виявлено порушення при застосуванні нечинних тарифів в період з 01.02.2009р. по 03.02.2009р. на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для населення, затверджених рішенням виконавчого комітету Лебединської міської ради від 20.02.2008р. № 58, яке було оприлюднене в районній газеті "Життя Лебединщини" № 11 04 лютого 2009 року. Крім того, підприємством при формуванні тарифів на вказані послуги встановлено порушення при здійсненні планових розрахунків по групах житлових будинків, а не по кожному будинку окремо в залежності від кількісних показників фактичного надання послуг.

В КП ПВО "Енергія" м. Шостка були встановлені порушення при формуванні тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій внаслідок врахування в тариф вартості послуг з дератизації, розрахованих з урахуванням зменшеної обслуговуючої площі, завищуючи тим самим її вартість. Також, комунальне підприємство стягувало плату в 2008 році за фактично не виконані послуги з дератизації, які були включені в тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Перевіркою ТОВ "Зарічник" м. Суми виявлені факти стягнення з мешканців будинків завищеної плати за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за рахунок включення у їх вартість виконаних не в повному обсязі робіт по поточному ремонту та дезінсекції, стягуючи з споживачів даних послуг зайві кошти .

Проведеною перевіркою ТОВ "Техкомресурси" м. Суми, аналогічно було встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій внаслідок врахування у вартість тарифів витрат по поточному ремонту будинків, дератизації та дезінсекції, які фактично були виконані не в повному обсязі, в результаті чого було завищено суму витрат на дані роботи на 29,8 тис. грн. Крім того, товариство не здійснило перерахунки плати за вказані послуги, що призвело обрахування споживачів.

Зокрема, перевіркою ТОВ "Все для житла" м. Суми було також встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за рахунок врахування в вартість тарифів витрат по поточному ремонту, які фактично були не виконані в повному обсязі по 18 житлових будинках.

В КП "Шосткинський казенний завод "Імпульс" м. Шостка встановлені порушення при застосуванні тарифів на послуги з опалення при стягненні плати з мешканки будинку № 7 по провулку Красний в м. Шостка Юрьєвої В.О. за січень-лютий 2009 року за рахунок здійснення розрахунку вартості послуг, виходячи з встановленого тарифу за 1 м. кв., без врахування фактично спожитого обсягу теплової енергії, замість застосування тарифу за 1 гкал. спожитої теплоенергії, виходячи з фактично спожитого обсягу тепло енергії, згідно встановленого приладу обліку.

За наслідками проведених перевірок до підприємств житлово-комунального господарства, які допустили порушення при застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги застосовані економічні санкції в сумі 462 тис. грн. Всім підприємствам-порушникам інспекцією надані приписи про усунення порушень державної дисципліни цін.

По результатам перевірок підприємств житлово-комунального господарства Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області були направлені пропозиції щодо упорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги відповідним органам самоврядування.
 

Відповідно до повноважень наданих постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2007р. № 297 Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області проводилась робота по наданню підприємствам житлово-комунальних господарств висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на житлово-комунальні послуги.

За квітень-травень поточного року інспекцією було розглянуто 90 матеріали суб’єктів господарювання про надання висновків щодо економічно обґрунтованих витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, послуги з вивезення побутових відходів, а також технічного обслуговування ліфтів.

За результатами розгляду вищевказаних матеріалів, 52 матеріалів з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, послуги з вивезення побутових відходів, а також технічного обслуговування ліфтів було повернуто суб’єктам господарювання на доопрацювання, в зв’язку з поданням неповного пакету документів визначеного в п.4 Порядку, встановленого наказом Мінекономіки України від 07.03.2007р. № 67.

Внаслідок проведеної роботи по розгляду розрахунків планових витрат суб’єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги, інспекцією було надано 38 висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг, із них 15 – позитивних висновків: на послуги теплопостачання – 1, на послуги водопостачання та водовідведення – 8, на послуги з технічного обслуговування ліфтів – 6 та 23 – негативних висновків: на послуги теплопостачання – 2, на послуги водопостачання та водовідведення – 10, на послуги з вивезення побутових відходів – 11.

Робота щодо здійснення контролю за додержанням всіма суб’єктами господарювання вимог з регулювання тарифів запроваджених державою в житлово-комунальній сфері та надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на житлово-комунальні послуги Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області продовжується й надалі.