№ 23 (181):

Курці та депресія

Медицина і здоров’я

Кинь палити - позбався депресіїЯкщо ви курите, то ризик впасти в депресію у вас на 41% більше, ніж у тих, хто не палить. Такі результати дослідження, проведеного університетом Навара у співпраці з університетом Лас Палмас де Гран Ганаріа та Гарвардським факультетом громадського здоров'я.У дослідженні взяли участь 8 556 чоловік, а тривало воно цілих шість років. За період спостереження  та підбиття результатів у 190 курців була діагностована депресія. Ще 65 осіб зізналися, що приймали в ході дослідження антидепресанти.

Пояснюємо читачам "Громадянина України", що мова йде про депресію як психічне захворювання, а не про звичайний сум, який може прийти до кожного похмурим осіннім вечором.

Серед можливих механізмів взаємозв'язку куріння і депресії учені називають генетичну схильність. На їхню думку, можливо одні й ті самі фактори викликають схильність як до куріння, так і до депресії.

Також відзначається той факт, що курці проявляють набагато меншу фізичну активність у вільний час, ніж люди, що не палять.

Але є й радісна новина. Дослідження показало, що ті, хто кинув палити понад десять років тому мають навіть нижчу ймовірність появи депресії, ніж ті, хто ніколи не палив. Отже кидайте палити і забудьте про депресію.