№ 24 (182):

Дотація з бюджету теж є доходом

Право і закон

Гаряча лінія для платників податків9 червня 2009 року в Державній податковій інспекції в м. Суми проведена чергова телефонна "гаряча" лінія з начальником ДПІ в м. Суми Олексієм Володимировичем Мазуренком.
 

Хто здійснює нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян?

Відповідно до ст. 29 Закону України "Про звернення громадян" нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України та  підпорядкованим йому прокурорам. Саме вони вживають заходи до поновлення порушених прав, захисту законних інтересів громадян, притягнення порушників до відповідальності.Але можу з відповідальністю заявити, що ні в цьому, ні в минулому році права сумчан, що звертаються до Державної податкової інспекції  в м. Суми, не були жодного разу порушені. Не надійшло ні однієї скарги на дії податківців з цього приводу.


Податковий інспектор запропонував нашому підприємству подавати звітність з податку на додану вартість по інтернету. Нагадайте, будь-ласка, на яку саме поштову скриньку потрібно її надсилати?

Всі платники податків можуть надсилати податкову звітність на єдину всеукраїнську поштову адресу zvit@sta.gov.ua. Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script з використанням сертифікатів відкритих ключів центру обробки електронної звітності ДПА України. Центр обробки електронної звітності працює з 8-00 до 20-00.

Якщо Ви будете надсилати свою звітність в електронному вигляді, то обов’язково скоротите свої витрати, уникнете технічних помилок та матимете додатковий вільний час за рахунок економії робочого, а також не будете витрачати його в чергах.  

Підприємство отримало з бюджету дотацію. Чи потрібно її включати до валових доходів з метою сплати податку на прибуток підприємств?

Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" передбачено, що до складу валового доходу платника податку включаються доходи з інших джерел, зокрема, у вигляді сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.

Таким чином, дохід платника податку, одержаний ним з бюджету у вигляді дотацій, субсидій та трансфертів (у тому числі капітальних), незалежно від цілей використання, вважається доходом з інших джерел і включається з метою оподаткування до складу його валових доходів.