№ 24 (182):

"Сегодня ты играешь джаз, а завтра Родину продашь!"

Актуалії

Останню свитину з сиротини"Зрада державі починається з несплати податків" - саме так назвала художній твір дванадцятирічна учениця сумської спеціалізованої школи N 29 Стельмах Марина – учасниця 1 етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Податки очима дітей - 2009".

Вустами дітей мовить істина. Навіть вони розуміють важливість, необхідність та своєчасність сплати податків до державної казни. Деяким дорослим треба прислухатись до думки дітей…Фахівцями Державної податкової інспекції в м. Суми прикладається багато зусиль і проводиться безліч заходів щодо виявлення та упередження використання різноманітних схем ухилення від оподаткування. Робота податківців спрямовується на зменшення незаконного відшкодування найбільш криміналізованого податку - ПДВ, здійснюються всі можливі заходи щодо недопущення відшкодування підприємствам, які мають ознаки фіктивності, мінімізують податкові зобов’язання або задіяні у псевдоекспорті.

Для попередження неправомірно заявленого бюджетного відшкодування проводиться узагальнений аналіз підприємств, які постійно декларують до відшкодування з бюджету значні суми податку на додану вартість. Одночасно проводиться моніторинг здійснених перевірок, відслідковуються обсяги валових доходів і витрат по ризикових суб’єктах підприємницької діяльності. Перевірки діяльності підприємств проводяться комплексно, з охопленням посередників – транзитних фірм.

Виявлення фіктивних підприємств - "податкових ям", є дієвим важелем наповнення бюджету, дає можливість забезпечити створення рівних конкурентних умов ведення бізнесу, протидіє використанню окремими підприємствами злочинних схем, спрямованих на мінімізацію сум податкових зобов’язань.

Саме з метою упередження та ліквідації схем ухилення від оподаткування та недопущення випадків безпідставного відшкодування ПДВ запроваджено автоматизований контроль, який на основі застосування електронної звітності, дозволяє без зайвого втручання в підприємницьку діяльність,  відшкодовувати ПДВ.

Зазначені цифри свідчать про результати проведених перевірок. Так, за п’ять місяців поточного року співробітниками Головного відділу податкової міліції ДПІ в м. Суми разом із працівниками інших структурних підрозділів виявлено 5 фактів  незаконно заявленого до відшкодування з бюджету податку на суму 3,3 млн. грн. При цьому, першочергово проводилося відпрацювання платників, які вірогідно скористалися послугами "податкових ям" для завищення податкового кредиту на значну суму та платників, які занизили податкові зобов’язання.

Повернемося до епіграфу. Зрозуміло, що такі терміни як "податковий кредит, "податкове зобов’язання" та "податкова яма" дівчинці невідомі. Але в своєму віці вона добре розуміє суттєвість слів "чесність" та "відповідальність". Прислухайтесь до слів дітей.  Будьте надійними та порядними партнерами в бізнесі!