№ 24 (182):

Операція "Автобус - 2009"

Актуалії

Маршрутки мають бути охайнимиВлітку працівники ДАІ задля посилення контролю за дотриманням водіями автобусів транспортної дисципліни, з метою профілактики аварійності з вини пасажирських перевізників проводять операцію "Автобус - 2009". До відпрацювання залучаються і працівники Державтоінспекції та представники територіального управління Головавтотрнасінспекції  Міністерства транспорту.


Операція "Автобус - 2009" триває із 1 червня протягом місяця. За цей час задокументовано  майже 300 порушень правил дорожнього руху водіями автобусів, з яких зафіксований 1 факт керування транспортним засобом у нетверезому стані, 23 випадки перевищення швидкості та 7 порушень керування автобусом без категорії "Д" у посвідчені водія.

На сьогодні згідно облікових даних в Cумській області зареєстровано майже 500 суб’єктів господарювання, які фактично надають послуги по перевезенню пасажирів. Всього використовується близько 2000 автобусів та мікроавтобусів для перевезення пасажирів та вантажів.

Значну увагу фахівці автомобільно – технічних підрозділів Державтоінспекції приділяють контролю за технічним станом рухомого складу перевізників.

При перевірці виявлені автобуси, господарі яких не потурбувались про своєчасне обслуговування, дозволяють виїжджати на лінію маршруткам, які мають непривабливий вид, кузови значно пошкодженні корозією, незадовільний санітарний стан мають пасажирські салони, де місця для сидіння пасажирів забруднені, пошкоджені або не закріплені належним чином. Досить часто, для збільшення кількості місць, блокуються аварійні виходи, що не дозволяє їх використання в аварійних ситуаціях.

Усе це врешті-решт і призводить до аварій, жертвами яких стають пасажири, що довіряють своє життя водію та власнику маршрутного транспортного засобу.

Олена Чижик, старший інспектор СЗГ УДАІ області