№ 24 (182):

Вирівське родео

Перша шпальта

Фінал нічних перегонівНещодавно вночі водій легковика влаштував перегони зі співробітниками Державтоінспекції. Для того аби затримати порушника, працівникам ДАІ прийшлося вдаватися до крайніх заходів. За повідомленням прес–служби управління Державтоінспекції з початку оперативно – профілактичного відпрацювання на території області виявлено майже 1000 нетверезих водіїв.


13 червня 2009 року під час відпрацювання території Білопільського району наряд ДПС взводу із забезпечення супроводження УДАІ області ніс службу у с. Вири зазначеного району. Здійснюючи нагляд за дорожнім рухом у центрі села, їхню увагу привернув автомобіль ВАЗ десятої моделі, який рухався по зустрічній смузі проїзної частини. Дії водія викликали сумніви у його спроможності керувати автомобілем.

На вимогу інспектора про зупинку водій ніяк не відреагував, а лише натиснув на газ та почав тікати на великій швидкості, порушуючи правила дорожнього руху.

З метою попередження аварійних ситуацій та рятуючи безпеку життя та здоров’я інших учасників руху, співробітникам ДАІ довелося вдаватися крайніх мір. Було зроблено три попереджувальних постріли у повітря, але горе – водій ніяк не відреагував. Такі дії втікача примусили інспекторів ДАІ застосувати табельну вогнепальну зброю для зупинки транспортного засобу шляхом його пошкодження. Двома пострілами було пошкоджене одне колесо, що змусило водія зупинитися.

Після затримання 43-річного водія з’ясувалося, останній перебував у стані алкогольного сп’яніння, що підтвердили аналізи Сумського обласного наркологічного диспансеру. 

Водій – втікач підлягає адміністративній відповідальності за статтею 185 Кодексу України про адмінпорушення за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції. Санкція статті передбачає штраф від 136 до 255 гривень, або виправні роботи терміном на 1-2 місяці або арешт до 15 діб. 

За керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння водій буде притягнутий до відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні порушення, яка передбачає штраф у розмірі від 2550 до 3400 гривень або позбавлення права керування терміном від 1 до 2 років, або виконання громадських робіт від 40 до 50 годин, або адмінарешт від 7 до 10 діб. 

Олена Чижик, старший інспектор СЗГ УДАІ області