№ 25 (183):

З охоронців у грабіжники

Перша шпальта

Нальотчик ховає обличчяУ Глухові міліція затримала нальотчиків на місцеві магазини. Зловмисники діяли нахабно і самовпевнено. За 10 хвилин вони встигали відімкнути охоронну сигналізацію, винести з приміщення гроші та цінні речі і зникнути.Організатори злочинної групи – два колишніх співробітника державної служби охорони. Маючи певний досвід роботи в правоохоронних органах – свої навички вони вдало втілювали в "кримінальну" практику. На сьогодні доведена їх причетність до 18 крадіжок в Глухові та сусідніх районах. Але, вважають правоохоронці, список може бути подовженим.


Спілкуватися Віктор не хоче,  затуляє обличчя папірцем. Сьогодні він підслідний, а ще вчора був грозою міста. Разом із своїми подільниками вони наводили жах на місцевих підприємців, обкрадаючи  аптеки, магазини торгівельні бази. 

Те, що об’єкти знаходяться під охороною зловмисників не зупиняло. Свого часу сам Віктор та один із його спільників працювали в державній службі охорони.

Тож звільнившись з органів внутрішніх справ, вирішили, що набутого досвіду вистачить, аби налагодити свою "кримінальну справу". "Група складалася з трьох чоловік. Зловмисники добре знали, що на деяких об’єктах встановлено відео спостереження, тому злочини скоювали у масках-шапочках, - розповідає начальник Глухівського МВ ГУМВС Валерій Міськов, - вривались в приміщення. Побачивши сейф, намагались його відкрити на місці, якщо не вдавалося – виносили в машину.

Все ретельно планували. Перш ніж обікрасти об’єкт, оглядали його ще зранку: де знаходиться, як розташовані вікна і кімнати. Після чого складали схему майбутнього злочину.

Ролі між подільниками були чітко розподілені. Поки один слідкує з автомобіля за обстановкою на вулиці, інші – "працюють" в приміщенні." 

Працювали зі знанням справи. Один з членів групи розбивав скло у вікні  магазину, який знаходиться під охороною у найвіддаленішому районі міста. Поки група швидкого реагування ВДСО виїздила за сигналом і розбиралась в ситуації, злочинній групі вистачало 10 хвилин, аби обікрасти інше приміщення. Зловмисники ніколи не виходили з пустими руками. Їх здобиччю ставали гроші  (від 1000 до 10000 тисяч грн.), мобільні телефони, комп’ютерна техніка  і навіть спиртні напої. 
 

Але набутого досвіду роботи в правоохоронних органах зловмисникам виявилось замало. Незважаючи на всі заходи обережності, їх таки викрили тепер вже, колишні колеги. За словами Глухівського міжрайонного прокурора Костянтина Підлубного, на сьогодні зібрано достатньо доказів про причетність цієї  групи до 18 злочинів на території Глухівського, Кролевецького та Путивльського районів.
 

На сьогодні всі учасники "кримінального тріо" затримані і дають пояснення слідчим. Проти них порушена кримінальна справа, яка передбачає до 12 років з конфіскацією майна.


Ельвіра Біганова, СЗГ ГУМВС в Сумській області