№ 26 (184):

Вплив паління

Медицина і здоров’я

ПалінняРезультати двадцятирічного дослідження довели зв'язок між курінням і погіршенням пам'яті у середньому віці.

На жаль, продовжувати спостереження стало дуже складно, тому що багато піддослідних не приходять на повторне дослідження або взагалі вмирають від захворювань, пов'язаних з курінням.

Французькі вчені проаналізували дані понад 10 308 чоловік у період з 1985 по 1988 рік.Оцінювалася інтенсивність куріння, а також когнітивні здібності. Повторне дослідження в 1997-1999 пройшло вже  5 388 чоловік, а останнє дослідження, що почалося в 2005 році, пройшло всього лише 4 659 осіб.

Виявилося, що люди, які палили на початку досліджень, мали набагато більш високі шанси померти протягом наступних 17 років, а також частіше відмовлялися проходити тести на когнітивні здібності (пам'ять, мова, оцінка). Ті ж курці, хто проходив тест, опинялися у найменш успішній групі (нижні 20%). Люди, які вже кинули палити до початку досліджень, на 30% рідше, ніж курці, показували низькі результати в когнітивних тестах. Також?, ті хто кинув палити відзначали, що відмова від сигарет спричинила загальне оздоровлення способу життя: відмова від алкоголю, заняття спортом.

Автори дослідження виділяють чотири основні висновки:

1. Паління в середньому віці призводить до погіршення пам'яті й чіткості думки;
2. Ті, хто кинув палити показують кращі результати, ніж курці, і чим більше часу пройшло з відмови від куріння - тим більш помітна різниця;
3. Відмова від куріння в середньому віці спричиняє  загальне оздоровлення способу життя;
4. Залежність погіршення пам'яті від куріння може бути недооцінена через те, що за час дослідження багато курців померло або відмовилося проходити тести.