№ 26 (184):

Спільне засідання комісій Сумської облради

Новини

Обласна рада2 липня відбулося спільне засідання двох постійних комісій обласної ради з питань бюджету, фінансів, планування та з питань соціально-економічного розвитку, економіки та інвестиційної політики. Його провів голова профільної бюджетної комісії Микола Березін.Основні питання, що виносилися на засідання, - бюджетні. Характерною особливістю спільного засідання комісій було те, що, можливо, вперше пріоритетним визначається не розподіл бюджетних коштів, а стан наповнення бюджету. У ході ділового діалогу робився аналіз роботи з виконання бюджетів районами, містами, зазначалися причини неналежного наповнення бюджетів, наводилися приклади неефективного використання коштів. Саме з врахуванням цієї особливості на засідання були запрошені представники прокуратури області, управління Служби безпеки України в області та контрольно-ревізійного управління. 


Першим депутати облради обговорили доповідь начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Валентини Цвинтарної "Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за І-й квартал 2009 року".  За її словами, в першому кварталі поточного року майже всі статті  бюджету виконувалися. Разом з тим і доповідач, і виступаючі викрили чимало прихованих резервів наповнення бюджетів.

- Ми перевірили лише три райони і виявили кричущі факти безгосподарності, - говорив Микола Березін. – Далеко не всі суб’єкти господарювання сплачують податки. Так, у одному районі  працює 51 пилорама, в податкових органах на облік взято лише 17. Не надходять до бюджетів податки від частини грального бізнесу, від постійного використання природних ресурсів, надр.

Проте, зазначали присутні, ситуація на фінансовому ринку протягом останніх місяців погіршується. Для виплати заробітної плати та здійснення обов’язкових платежів місцеві бюджети за п’ять місяців взяли позичок  майже на 65 мільйонів гривень. Для порівняння: за весь минулий рік було взято лише 37 мільйонів гривень. На жаль, до кінця року прогнозується подальше погіршення ситуації.

Депутати та запрошені обговорили ще одну "бюджетну" інформацію – "Про внесення змін до обласного бюджету на 2009 рік". Члени обох комісій зголосилися доходну і видаткову частину загального фонду обласного бюджету збільшити на 136,1 тисячі гривень за рахунок субвенції з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу і прийомних сім'ях.
 

Крім того, пропонувалося за рахунок розподілу частини вільного залишку коштів збільшити бюджетні призначення головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації на 3300 тисяч гривень на підтримку розвитку сільськогосподарських кооперативів області і головному управлінню праці і соціального захисту облдержадміністрації на один мільйон гривень на проведення капітального ремонту приміщень обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Але не все, про що говорили депутати, знайшло відображення в рішеннях засідання. Частина пропозицій відправлена на додаткове вивчення і доопрацювання.

Доходна і видаткова частини спеціального фонду обласного бюджету, за попередніми даними, зменшуються на загальну суму 5305,9 тисячі гривень. За рахунок залишку коштів збільшуються бюджетні призначення управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації та головному управлінню агропромислового розвитку.

На засіданні прийняті конкретні доручення контрольно-ревізійному управлінню, правоохоронним органам щодо забезпечення фінансування захищених статей бюджету в другому півріччі поточного року, дотримання цільового й економного витрачання бюджетних коштів. Планується посилити контроль за роботою комунальних підприємств, які повинні своєчасно і в повному обсязі сплачувати податок на прибуток до місцевих бюджетів. У той же час на всебічну підтримку депутатського корпусу та оприлюднення можуть розраховувати кращі платники податків.

Члени обох постійних комісій підтримали пропозиції щодо внесення змін до програми економічного та соціального розвитку області на 2009 рік, до обласної цільової програми підтримки індивідуального житлового будівництва "Власний дім" та правил надання і повернення довгострокових кредитів по цій програмі.

Рішення спільного засідання постійних комісій будуть враховані депутатами при розгляді відповідних питань на сесії обласної ради.

За інформацією облради